R5 5600 RX 6700XT sistem oyunlarda ve benchmark testlerinde düşük performans veriyor

Friedhelm

Hectopat
RAM
3200 Mhz 16 cl 8x4
Ekran kartı
Rx 6700xt
Anakart
B450
İşlemci
R5 5600
Burada internetteki ve benim aldığım benchmark sonuçlarını atıyorum. Sistem birebir aynı, oyunlarda da keza düşük FPS alıyorum. Çözümü nedir? Ne yapmam lazım?

Unigine Run 2.png

Dosya Ekleri

• IMG_2705.jpeg
    IMG_2705.jpeg
    181,4 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleyen: Moderatör:
Cinebench R20'den 3866 puan aldım nasıl multicore ve Single Core ayrı ayrı test yapacağım bulamadım time spy yapıp atacağım.

Hocam merhaba şimdi 3DMark testini de yaptım sonuç bu çıktı.
Sonuçlarım normal mi herhangi bir anormallik var mı?

Sonuç bu:

Cinebench sonucu normal. 3DMark ekran kartı sonucu normal ama işlemci düşük çıkmış. CPB açık mı? İşlemci sıcaklıkları ne durumda? Anakart sıcaklığı ne durumda?

Cinebench sonucu normal. 3DMark ekran kartı sonucu normal ama işlemci düşük çıkmış. CPB açık mı? İşlemci sıcaklıkları ne durumda? Anakart sıcaklığı ne durumda?

İşlemci sıcaklığı ortalama 80 derece civarındaymış yazdığına göre, 4GHz de çalıştırıyorum. CPB dediğiniz şey nedir açmammı lazım nereden açarım?

İşlemci sıcaklığı ortalama 80 derece civarındaymış yazdığına göre, 4GHz de çalıştırıyorum. CPB dediğiniz şey nedir açmammı lazım nereden açarım?

4 GHz çalışıyorsa sonuç normaldir. CPB işlemcinin turbo frekanslara çıkmasını sağlayan ayar. Normalde 3.5 GHz ise 4.4 GHz'e CPB sayesinde çıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı