R5 5600 RX 6700XT sistemde FPS düşüşü

Daha fazla  
LoL oynarken last Hitler de aşırı problem yaşamaya başladım bu sorun yüzünden. Bunun çözümü nedir? Gerçekten AMD alma diyenlere hak vermeye başladım. Monitörüm Lenovo G24 20, 32 GB RAM, 650W PSU, işlemcim R5 5600. AMD sam açık. Dün gelen güncellemeden sonra aşırı FPS düşüşü de yaşamaya başladım. LoL'de 144 FPS sabit oynarken 140'a falan düşmeye başladı. Lanet ettim artık bu sorun yüzünden yardımcı olursanız çok sevinirim. Eso oynarken de skill atarken geç atıyor. Görüntü sanki sonradan geliyor gibi. Kullandığım kablo kutudan çıkan DP kablo. Aynı sistemi arkadaşa da topladık hiçbir problem yok ama ben bu sorunları yaşıyorum maalesef ki.

Son düzenleme:
Yeni sürücüden sonra olmaya başladı ise eski sürümü kurup değerleri paylaşın.
Garip, bu güncelleme ile sistemimde performans artışı gördüm.

Önceki sürümde FPS düşüşü yoktu ama laglı görüntü vardı. Bu hatayı gerçekten anlamıyorum sorunumu da çözemiyorum pişman oldum resmen 2-3 fazla verip NVIDIA almadığıma. LoL gibi bir oyun da örnek veriyorum adama vuruyorum vuruş efekti laglı geliyor bazen adamın canı sonradan düşüyor gibi hatalarla karşılaşıyorum. Çok eski sürümlere düştüm yine düzelmedi. Aşırı can sıkıcı bir durum.

Önceki sürümde FPS düşüşü yoktu ama laglı görüntü vardı. Bu hatayı gerçekten anlamıyorum sorunumu da çözemiyorum pişman oldum resmen 2-3 fazla verip NVIDIA almadığıma. LoL gibi bir oyun da örnek veriyorum adama vuruyorum vuruş efekti laglı geliyor bazen adamın canı sonradan düşüyor gibi hatalarla karşılaşıyorum. Çok eski sürümlere düştüm yine düzelmedi. Aşırı can sıkıcı bir durum.
AMD programında geliştirilmiş senkronizasyon ve gecikme önleme açık mı?

Kapatın. Görüntü almayı HDMI ile de deneyin, görüntüde yırtılma var mı?

Yırtılmadan kasıt 165 Hz 165 FPS de hiçbir problem yok. Ama FPS'i sınırsız yapınca yırtılmadan oynanmıyor

Kapatın. Görüntü almayı HDMI ile de deneyin, görüntüde yırtılma var mı?

Şu an yırtılmada olmaya başladı hocam. 165 Hz 165FPS de. Ve sürekli olarak FPS 162 163 düşüp veya 167 168'e çıkıp duruyor. Dikey Senkronizasyon açık olmasına rağmen.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı