R5 5600 sıcaklık değerleri normal mi?

clickclakbum

Hectopat
Daha fazla  
Şu anda Apex Legends falan oynuyorum ve oynarken sıcaklık 50'yi geçmiyor. Normal, hikayeli oyunları ultrada oynayınca da 60 dereceyi geçmiyor. Normalde stok fanla ısınması gerekmez mi? Kasamın sanırım hava akışı iyi, ondan dolayı da böyle iyi sıcaklık değerleri alıyor olabilir miyim? Fanlar 2000RPM ve boştayken sıcaklık 46 dereceyi geçmiyor; hatta görmüyorum bile bazen.

Kasam Antec NX292, böyle kullanmaya devam etmeli miyim yoksa birkaç ay sonrası için şimdiden CPU soğutucu almalı mıyım? Sistem bir haftalık bu arada.

Şu anda Apex Legends falan oynuyorum ve oynarken sıcaklık 50'yi geçmiyor. Normal, hikayeli oyunları ultrada oynayınca da 60 dereceyi geçmiyor. Normalde stok fanla ısınması gerekmez mi? Kasamın sanırım hava akışı iyi, ondan dolayı da böyle iyi sıcaklık değerleri alıyor olabilir miyim? Fanlar 2000RPM ve boştayken sıcaklık 46 dereceyi geçmiyor; hatta görmüyorum bile bazen.

Kasam Antec NX292, böyle kullanmaya devam etmeli miyim yoksa birkaç ay sonrası için şimdiden CPU soğutucu alınır mı? Sistem bir haftalık bu arada.

Normalinden de iyi daha ne istiyorsun şükret :D

Kasam antec NX292, böyle kullanmaya devam etmeli miyim yoksa birkaç ay sonrası için şimdiden CPU soğutucu alınır mı? Sistem bir haftalık bu arada.

Büyük ihtimalle PBO kapalı, o nedenle bu sıcaklıklar normal, ama sabit 3.5 GHz çalışıyordur, açarsan frekans yükselip sıcaklık 70 üstüne çıkacaktır, onu açacaksanız hava soğutma öneririm.

Büyük ihtimalle PBO kapalı, o nedenle bu sıcaklıklar normal, ama sabit 3.5 GHz çalışıyordur, açarsan frekans yükselip sıcaklık 70 üstüne çıkacaktır, onu açacaksanız hava soğutma öneririm.
Last Of Us ultra ayarlarda oynuyorum ve CPU frekans 4.2'ye çıkıyor, bazen de 4.0'a düşüyor. Sabit 3.5'de çalışmıyor yani. Ama o zaman da 67 derece çıkıyor, sabit. PBO'nun açık olup olmadığını nasıl öğrenirim?

Şu anda Apex oynuyorum ve CPU frekans 2.0, sıcaklığı ise 46. Ben bunu nasıl her oyunda 4.0 yaparım, sabit.

Last of Us Ultra ayarlarda oynuyorum ve CPU frekans 4.2'ye çıkıyor, bazen de 4.0'a düşüyor. Sabit 3.5'te çalışmıyor yani. Ama o zaman da 67 derece çıkıyor, sabit. PBO'nun açık olup olmadığını nasıl öğrenirim?

Şu anda Apex oynuyorum ve CPU frekans 2.0, sıcaklığı ise 46. ben bunu nasıl her oyunda 4.0 yaparım, sabit.

Ryzen 5600 3.5 GHz üstüne çıkıyorsa açık demektir, BIOS'tan Core Performance Boost ve procession Boost OverDrive ayarlarına bakarsan açık olduğunu görebilirsin, bu arada açık olmasına rağmen sıcaklıklar çok iyi sabitlenemi önermem, güç ayarından yüksek performansı seçerseniz kendisi otomatik olarak ayarlayacaktır, manuel yapacaksanız BIOS üstünden yapabilirsiniz, anakart markanıza göre YouTube videosuna bakabilirsiniz.

Ryzen 5600 3.5 GHz üstüne çıkıyorsa açık demektir, BIOS'tan Core Performance Boost ve procession Boost OverDrive ayarlarına bakarsan açık olduğunu görebilirsin, bu arada açık olmasına rağmen sıcaklıklar çok iyi sabitlenemi önermem, güç ayarından yüksek performansı seçerseniz kendisi otomatik olarak ayarlayacaktır, manuel yapacaksanız BIOS üstünden yapabilirsiniz, anakart markanıza göre YouTube videosuna bakabilirsiniz.
Detroit'deyim şu anda. GPU kullanımı %43 iken CPU kullanımı %23 ve CPU frekans 2.5 civarlarında geziyor, hatta bire düştüğü oluyor. Sıcaklığı ise 52 civarlarında geziyor. Oyunu 900p'de oynuyorum monitörüm 1080 desteklemediği için. Bu kullanımlar niye bu kadar az? Her şey ultrada bu arada ve akıcı oynuyorum.

FPS'e 60'a sabit bu arada. Oyundan FPS limitini nasıl kaldırırım bilmiyorum. FPS limit kısmı ya 30 ya da 60 oluyor o kadar, devre dışı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı