R5 5600 sistem için anakart ve güç kaynağı önerisi

Herrteitr

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, yaklaşık 1.5 aydır indirim kovalaya kovalaya bir sistem toplamaya çalışıyorum, son iki parça kaldı. Anakart ve güç kaynağı alacağım. Perşembe günü elime belli bir miktar para geçecek. İki parça için bütçem yaklaşık 4000TL civarı. Belki yine indirim beklerim, en azından hangi modellere bakacağım hakkında bir fikrim olsun istiyorum. Sistemi rahat bir şekilde besleyecek kaliteli bir güç kaynağı ve VRAM performansı iyi bir anakart arıyorum. Aldığım parçalar;

Ryzen 5600 3153TL.
PowerColor Red Devil RX 6700XT 8900TL.
Crucial Ballistix 8x2 3200MHz 987TL.
WD Black SN850 1TB 1722 TL.
Phanteks P400a drgb 1348 TL.

Aldığım parçalar 16000 TL civarı tutuyor. Fiyatlarını yazmamın sebebi kafamı kurcalayan ufak bir konu var. Anakart ve güç kaynağı parasıyla birlikte yaklaşık 20000TL tutmuş olacak bu sistem. Acaba parayı biriktirip hazır bir sistem alsaydım daha iyi bir şey alabilir miydim diye içime kurt düştü. Önerilerinizi ve bu konudaki fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

600W yeterli gelir mi hocam bu sisteme ?

600W yeterli gelir mi hocam bu sisteme ?
İleriye dönük olsun istiyorsan aynı modelin 750W olanını da seçebilirsin.
Acaba parayı biriktirip hazır bir sistem alsaydım daha iyi bir şey alabilir miydim diye içime kurt düştü.
Gayet iyi toplamışsın sistemini. Zamanında uygun fiyata hemen almışsın bence bu konuda kendini yıpratmana gerek yok. Hazır sistem beklesen bu sefer bazı parçaları istediğin gibi olmayacaktı.

İleriye dönük olsun istiyorsan aynı modelin 750W olanını da seçebilirsin.

Gayet iyi toplamışsın sistemini. Zamanında uygun fiyata hemen almışsın bence bu konuda kendini yıpratmana gerek yok. Hazır sistem beklesen bu sefer bazı parçaları istediğin gibi olmayacaktı.
Teşekkürler hocam içime su serptiniz. Bütçe durumuna göre alabilirsem 750W almaya çalışacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı