R5 5600 sistem oyunda ve tarayıcıda kasıyor

shacoustasi2

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600 , Asus Dual RX 6650 XT , T Force 8+8 3200 Mhz DDR4 Ram , Gigabyte A520M K ,
RAM
3200MHz 16gb 8+8
SSD veya HDD modeli
970 evo plus
Ekran kartı
RX 6650 XT
Anakart
Gigabyte A520m K
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba arkadaşlar. Ben yakın zamanda PC'mde kasma hissetmeye başladım. Durum genel olarak tarayıcılarda oluyor bütün tarayıcılar kasıyor. Örneğin bir butona tıkladığımda 20 30 sn bekletiyor ekranım takılıyor aynısı sadece tarayıcı açıkken Windows'ta daha az olsa bile oluyor fakat oyunlarda hiçbir sıkıntım yok. Yuksek FPS ile oynayabiliyorum işlemcinin sıcaklık değerlerine baktığımda 5 - 10 derece arası anlık değişimler oldugunu fark ettim. Bir sorun olabilir mi? Teşekkür ederim. İşlemcim Ryzen 5 5600 sıcaklık değerlerine Ryzen Master ile baktım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Ben yakın zamanda PC'mde kasma hissetmeye başladım. Durum genel olarak tarayıcılarda oluyor bütün tarayıcılar kasıyor. Örneğin bir butona tıkladığımda 20 30 sn bekletiyor ekranım takılıyor aynısı sadece tarayıcı açıkken Windows'ta daha az olsa bile oluyor fakat oyunlarda hiçbir sıkıntım yok. Yuksek FPS ile oynayabiliyorum işlemcinin sıcaklık değerlerine baktığımda 5 - 10 derece arası anlık değişimler oldugunu fark ettim. Bir sorun olabilir mi? Teşekkür ederim. İşlemcim Ryzen 5 5600 sıcaklık değerlerine Ryzen Master ile baktım.
Virüs taraması yap. Psu kaç W? Eğer stok soğutucu varsa 5600 için ısı değişimi ya da ısının yüksek olması normal.

PC'nize virüs taraması yapmanızı öneririm.
RAM yetiyor mu?
PSU sistemi karşılayabiliyor mu?

Virüs taraması yaptım, hatta yüklediğim bir şey ile alakalı olabilir diye format attım halen böyle. RAM yeterli PSU 550W karşılıyor olması lazım çünkü neredeyse bir yıldır kullanıyorum sistemi.

Virüs taraması yap. PSU kaç W? Eğer stok soğutucu varsa 5600 için ısı değişimi ya da ısının yüksek olması normal.

Isı en fazla 55 oluyor ama aniden çıkıp düştüğü için belirtmek istedim. Stok soğutucu değil kule tipi bir soğutucu kullanıyorum. PSU 550W. Virüs taraması yaptım.

Geri
Yukarı