R5 5600 sistemde MEMORY_MANAGEMENT mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

csefacan

Centipat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance 8x2 2400mhz c16
Ekran kartı
gtx 1060 6gb
Anakart
550M Aorus elite
İşlemci
R5 5600
Merhaba arkadaşlar, durumum şöyle ki sorunsuz şekilde çalışan bilgisayarımın işlemcisini yetersiz bulduğum için işlemci ve anakart satın aldım ( i5-7400+B250M Pro-VDH'den > R5 5600 + B550M Aorus Elite'e )
Disklerime format atmadan bilgisayarı kurdum ve bazı sorunlarla karşılaştım tabii, karşılaştığım sorunlardan biri de MEMORY_MANAGEMENT hatası. İlk başta yazılımsal bir şey olduğunu ve format attığım zaman geçeceğini sansam da aklıma kalmasın diye Memtest86'yı yaptım ve hata aldım. Dolayısıyla arızalı RAM'i -Corsair Vengeance 8gbx2 2400MHz C16- tespit etmek için 8x2 olan RAM'imi teker teker takarak test ettim ve bir tanesi başarılı geçse de diğer RAM'de hata aldım.

Sizlere sorum şu: Memtest'de aldığım hata kesin olarak donanımsal bir hata mı, yazılımsal bir hata olma ihtimali var mı?

Dipnot: Format atmama nedenim şu anda SATA SSD kullanıyorum ve ek olarak yeni bir M.2 SSD satın aldım. Daha gelmediği için format atmadım, gelince ona kuracağım işletim sistemini.

Ek olarak eski anakartım ve işlemcimde herhangi bir sorun yaşamadan kullanıyordum, bu hatayı almıyordum. Birdenbire bu hatayı oluşturan neden ne olabilir, gayet dikkatli bir şekilde taktığımı düşünüyorum parçaları.

Minidump: minidump_29.01.2023.rar
Memtest86: MemTest86-Report-20230129-173511.rar

Bu arada bilgisayarımı uzun süre kullanabiliyorum, kullanımda herhangi bir problem yok.Son oturumum yaklaşık 4-5 saattir hata almadım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı