R5 5600 sistemin hoparlöründen cızırtı sesi geliyor

Berksnw

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın harici hoparlöründen cızırtı sesi geliyor. Ses sürekli ve fareyi hareket ettirdiğimde daha çok geliyor. Ses kesinlikle kasadan gelmiyor.
Bugün PSU değişimi yaptım. Rampage 700W'dan Corsair RM650'ye geçtim ama değişimden sonra ilk sistemi çalıştırdığımda böyle bir sorun yoktu sanırım (en azından benim fark ettiğim kadarıyla çünkü hoparlörün sesini kıstığımda ses kayboluyor.)
Windows'a format attım ama sürümü değiştirmedim. Formattan sonra ilk açtığımda böyle bir ses yoktu (en azından ben fark etmedim)
Benzer sesin yükseğini kasanın arkasındaki yeşil jack girişine hoparlörün jackını takarken de duyuyorum.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sistemim:

Windows 11 Pro.
Corsair RM650 PSU.
Vento VG07F RGB ATX kasa.
Goodram 512 GB ssdpr-PX500-512-80 M.2 PCI-Express 3.0 SSD.
Gigabyte RTX 3060 Ti Windforce OC GV-N306TWF2OC-8GD 256 bit GDDR6 8 GB ekran kartı.
Apacer Nox 16 GB (2x8GB) DDR4 3600 MHz CL18 Gaming RAM (AH4U16G36C25ymbaa-2)
Gigabyte B550M-DS3H AMD AM4 DDR4 Micro ATX anakart.
AMD Ryzen 5 5600 altı çekirdek 3.50 GHz işlemci.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sesler bu şekilde. Videolu olarak gösterdim. Yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten. PC'yi daha yeni aldım zaten böyle sorunlarla uğraşmak gerçekten yordu artık.

Son düzenleme:
Sistemin yakınında Wİ Fİ ve/vaya hoparlörlere kısacası sinyal alanına etki eden cihazlar olabilir. Ses kartınızın entegre ya da harici, donanımdan kaynaklı bir sorun olabilir.

Ayrıca kablosuz cihazlar. Mesela klavye mouse ses cızırtısına neden olabilir.

Kablosuz donanımım yok sadece USB Wi-Fi adaptörüm var onu da çıkarıp denedim az önce hiçbir şey değişmiyor.

Şuna baksanıza indirme yaparken nasıl ses çıkıyor. Böyle bir saçmalık mı var?
Acaba PSU bağlantılarını yaparken anakarta ya da başka bir şeye zara vermiş olabilir miyim?
Ya da SSD'nin olduğu yerde kablo filan mı temas ediyor? Bunlar yapar mı bu tarz bir ses?

Son düzenleme:
Eğer sorun hoparlör sisteminden değilse entegre ses kartınız anakartınızın çalıştırdığı donanımlardan bayağı etkileniyor olmalıdır. Anakart bağlantılarını kontrol etmenizi önerebilir.

Geri
Yukarı