R5 5600 ve RX 6600 sistemde uyumsuz parça var mı?

Hocam dandik falan yazmışlar.
Ekran kartı takında SATA girişini kapatıyormuş falan öyle okumuştum.

Dandik olarak neyi kastediyorlar bilmiyorum. Evet SATA girişini kapatıyor ama hepsini değil galiba hatırlamıyorum. Rev 1.5 da RGB portları yok Q flash vs yok. Biraz kısılmış hali. Bir de Windows 11 de Valorant oynamak için mesela Secure Boot açınca kartın BIOS çöküyor ama Gigabyte da var bu direk galiba model ile alakası yoktu bilmiyorum çok.
Ama fiyatına göre alınır yine.

Ekran kartı takında SATA girişini kapatıyormuş.

ASUS Dual RTX 3060 kart kapatmıyor boyutlara bakarak anlayabilirsin alacağın kartın kapatıp kapatmayacağını.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230719_173911_Gallery.jpg
    Screenshot_20230719_173911_Gallery.jpg
    49 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Dandik olarak neyi kastediyorlar bilmiyorum. Evet SATA girişini kapatıyor ama hepsini değil galiba hatırlamıyorum. Rev 1.5 da RGB portları yok Q flash vs yok. Biraz kısılmış hali. Bir de Windows 11 de Valorant oynamak için mesela Secure Boot açınca kartın BIOS çöküyor ama Gigabyte da var bu direk galiba model ile alakası yoktu bilmiyorum çok.
Ama fiyatına göre alınır yine.

ASUS Dual RTX 3060 kart kapatmıyor boyutlara bakarak anlayabilirsin alacağın kartın kapatıp kapatmayacağını.
hocam sata kullanacağımı sanmıyorum 1tb m2 ssd aldım zaten ama sorun falan çıkmasın diye
2. elde B550M DS3H kart buldum garantili ona yazmayı düşünüyorum
bu kartta SAM desteği varmı ?

Hocam SATA kullanacağımı sanmıyorum 1TB M.2 SSD aldım zaten ama sorun falan çıkmasın diye.
2. elde B550M DS3H kart buldum garantili ona yazmayı düşünüyorum.
Bu kartta sam desteği var mı?

Ortalama %3-%5 arası bir şey yaşarsınız. B550M alırsanız (Smart Access Memory) diye özelliği açabiliyorsunuz. Dediğim özellik ise ortalama %5 artış yaşatıyor (FPS oyunlarında %10'dan fazla yaşatıyor.

Arkadaş var demiş.

Geri
Yukarı