R5 5600 ve RX 6650 XT sistem PUBG oynarken mavi ekran veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

qqmehemt

Femtopat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3600MHz CL18 DDR4 x2
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG 500GB 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD
Ekran kartı
ASUS Radeon RX 6650 XT
Anakart
ASUS PRIME B450M-K II
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 32MB
Merhaba, sistem özelliklerim şöyle;
PUBG oynarken birden mavi ekran almaya başladım ve bazen ise ekranım kilitleniyor, görüntü donuyor ve kulaklıktan cızırtı sesi geliyor.
Sadece manüel reset ile açabiliyorum bilgisayarı. Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Minidump dosyam dumb.rar

232.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam üzerinden oyunnunuzun dosyalarını doğrulatın.

Windows Update kontrol edin. Herhangi bir güncelleme var ise yapın.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve şu komutları uygulayın:
sfc /scannow
DISM.exe /Online /Cleanup-image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
Kodları yazdıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

DDU ile ekran kartı sürücülerinizi kaldırıp aşağıda linkini verdiğim ekran kartınız ile uyumlu sürücüyü "Windows 10" kısmından indirip kurun.
Sürücü:

BIOS sürümünüz güncel değil. Güncelleyin ("Sürüm: 4002" indirin) ayrıca diğer sürücülerinizide buradan indirip güncelleyin:

Sorun RAM'lerden de kaynaklanıyor olabilir. Memtest86 ile RAM testi yapın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Üstte yazdıklarımı eksiksiz yapın. CMD komutlarının sonuçlarını ve Memtest86 RAM testi sonuçlarını farklı bir cihazdan veya ekran görüntüsü ile çekip paylaşın.

AMD Cleanup Utility ile ekran kartımı kaldırdım yeniden kurdum bios güncelledim umarım çözülür sorun

@McGucket Diğer sürücülerinizi indirip güncelleyin demişsiniz hangi sürücülerden bahsediyorsunuz teknoloji cahiliyim ben

AMD Cleanup Utility ile ekran kartımı kaldırdım yeniden kurdum bios güncelledim umarım çözülür sorun

@McGucket Diğer sürücülerinizi indirip güncelleyin demişsiniz hangi sürücülerden bahsediyorsunuz teknoloji cahiliyim ben
İlk mesajımda size anakartınızın sitesini paylaştım. Orada BIOS yanında "Sürücüler / Araçlar" adında bir kısım var. Ankartınız için en güncel sürücüleri orada. Onları kurun demek istedim yanii.

Geri
Yukarı