R5 5600 ve RX 6700'li sistem anlık GPU kullanımı düşmesi ve FPS düşmesi yapıyor

Gourbel

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance 2x8 GB Ram 3000 MHz
SSD veya HDD modeli
Samsung EVO 970 Plus
Ekran kartı
Sapphire AMD Radeon RX 6700
Anakart
Asus B450M-A II Anakart
İşlemci
Ryzen 5 5600
Star Wars Jedi: Fallen Order'da oyun akıcı şekilde çalışıyor. Fakat anlık GPU kullanımı düşüyor ve büyük takılmalar yaşanıyor o sırada. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Sebebi nedir? RX 6700 R5 5600 var. İşlemci 60'ı geçmiyor, ekran kartı 73-74 Max gördü. Ekran kartı ısısının bu takılmayla alakası olmadığını düşünüyorum. Neden olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'den kaynaklı darboğaz büyük ihtimal, 6700 için 3000MHz RAM az, bu arada XMP ayarı açık mi? Ekran kartı sürücüsü güncel mi belki bir nebze düzeltebilir ,ekran kartı ısısıyla alakası yok eğer söylediğiniz ısılardaysa.

RAM'den kaynaklı darboğaz büyük ihtimal, 6700 için 3000MHz RAM az, bu arada XMP ayarı açık mi? Ekran kartı sürücüsü güncel mi belki bir nebze düzeltebilir ,ekran kartı ısısıyla alakası yok eğer söylediğiniz ısılardaysa.
XMP açık, sürücü güncel. RAM'den olabilir herhalde o zaman.

Star Wars Jedi: Fallen Order'da oyun akıcı şekilde çalışıyor. Fakat anlık GPU kullanımı düşüyor ve büyük takılmalar yaşanıyor o sırada. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Sebebi nedir? RX 6700 R5 5600 var. İşlemci 60'ı geçmiyor, ekran kartı 73-74 Max gördü. Ekran kartı ısısının bu takılmayla alakası olmadığını düşünüyorum. Neden olabilir?
Aynı özelliklere sahip bilgisayarım var sorunu bende yaşıyorum 520m a pro anakartım var 3200mhz 16 gb ram var ramlarla alakalı oldugunu sanmıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı