R5 5600 ve Zotac RTX 4060 Ti sistem uyumlu mu?

Kemalist Monika

Femtopat
Daha fazla  
Aslında PC kasası hakkında pek bilgim yok hem de fiyatları hakkında. Sizlerden birkaç şey isteyeceğim.
1) vereceğim sistem birbiri ile uyumlu mu?
2) bu sisteme uyumlu bir kasa önerebilir misiniz 1000TL civarı olsa iyi olur.
3) vereceğiniz kasanın fanları ve PSU'su hakkında bilgi verirseniz mükemmel olur. Yani ekstra fan almama gerek var mı? PSU'yu değiştirmeme veya almaya gerek var mı?

Sistem:
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600 altı çekirdek.
Ekran kartı: Zotac AMP 4060 Ti 16g.
Anakart: Gigabyte B550M-DS3H
SSD: Samsung 970 EVO 1TB M.2
RAM: Kingston Fury Beast 16 GB 2x8 3600MHz.

1) vereceğim sistem birbiri ile uyumlu mu?
Uyumlu.

2) bu sisteme uyumlu bir kasa önerebilir misiniz 1000 TL civarı olsa iyi olur.
Aslında direkt sistem için bütçe belirtseniz daha iyi olur. Daha iyisi alınır çünkü, kazıklanıyorsun gibi hissediyorum.

3) vereceğiniz kasanın fanları ve PSU'su hakkında bilgi verirseniz mükemmel olur. Yani ekstra fan almama gerek var mı? PSU'yu değiştirmeme veya almaya gerek var mı?
1.000 TL'ye kasa + PSU bulamazsın.

Sistem uyumlu. 1000 TL'ye kasa yok. PSU'lu kasa hiç yok. Bu sistem kaç para bir de? Yeni alacaksan daha iyilerini önerebiliriz.

Sistemi ben topluyorum farklı sitelerden alıp -tabii ki de güvenilir yerlerden- fiyatı söylediklerimle beraber 30k yapıyor düz hesap fakat daha monitör klavye vs almadım sadece yazdıklarım.

Uyumlu.

Aslında direkt sistem için bütçe belirtseniz daha iyi olur. Daha iyisi alınır çünkü, kazıklanıyorsun gibi hissediyorum.

1.000 TL'ye kasa + PSU bulamazsın.
Bütçe artabilir sıkıntı yok bütçe 30-40 arası ve sistem hazır değil ben topluyorum.

Bütçe artabilir sıkıntı yok bütçe 30-40 arası ve sistem hazır değil ben topluyorum.

Kendin toplasan da çok pahalı. 35K'ya 7500F ve RTX 4070'li sistem olduğunu varsayarsak 5600 ve 4060 Ti gibi düşük donanımlarla 970 gibi eski SSD'ler tercih etmek bayağı kazık.

Bunu almasan bile en azından işlemci ve ekran kartı tercihini tekrar gözden geçirmelisin.

Kendin toplasan da çok pahalı. 35K'ya 7500F ve RTX 4070'li sistem olduğunu varsayarsak 5600 ve 4060 Ti gibi düşük donanımlarla 970 gibi eski SSD'ler tercih etmek bayağı kazık.

Bunu almasan bile en azından işlemci ve ekran kartı tercihini tekrar gözden geçirmelisin.

Gerçekten o kadar kötü bir tercih mi yapmışım ya :D neyse ki satın almadım uyarı için teşekkürler! Ekstra bir şey sormak istiyorum. Bu verdiğiniz sistemdeki SSD'yi 1TB olarak tercih etmek istiyorum sizce hangisini tercih etmeliyim? +2000TL'ye kadar sorun yok.

Gerçekten o kadar kötü bir tercih mi yapmışım ya :D neyse ki satın almadım uyarı için teşekkürler! Ekstra bir şey sormak istiyorum. Bu verdiğiniz sistemdeki SSD'yi 1TB olarak tercih etmek istiyorum sizce hangisini tercih etmeliyim? +2000TL'ye kadar sorun yok.

KC3000 iyidir. İşlemci soğutucusu olarak da Assassin King eklersen her işini görecek ve yüksek performanslı bir PC olacaktır.

Arada çok ciddi fark senin baktığınla örnek verirsem. Bunlar işlemciler arasındaki 1080P çözünürlük performans farkı;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da 4060 Ti 16 GB ile 4070 arasındaki 2K çözünürlük performans farkı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sen hangi çözünürlükte kullanırsın bilmiyorum ama fark bariz ve DDR5 önü tamamen açık, geleceğe yönelik bir soket.

Geri
Yukarı