R5 5600'lü sistem oyunlarda çok kasmaya başladı

Burakişte

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba ben bilgisayarımı 2023 de The Last of Us 1 PC'ye çıktığı zamanlar aldım bilgisayarımın özellikleri şunlardır.
İşlemci AMD Ryzen 5 5600.
Ek olarak hava soğutucum ID-Cooling SE 224 XT.
16 GB RAM.
Ana kartım Asus TUF Gaming B550-Plus Wi-Fi II AM4 Soket Anakart
1 TB SSD.
PSU Corsair CX750M 750W 80+ Bronze Yarı Modüler PSU (CP-9020222-EU)
ASUS Dual RX 6700 XT ekran kartı.
Bilgisayarımın alanı tamamen dolu 28 GB boşta alan var. Bence bununla alakalı gözüküyor. Ama değil sebebi ise PC alalı bayağı zaman geçti temizlik vb yapılmadı. İçinde yardımcı olabilecek var mı? Hangi bilgisayarcı götürsem güvenli şekilde temizler halleder? İstanbul Beyoğlu civarındayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer sorunu ben de yaşıyorum, Microsoft Windows 11'i giderek ağırlaştırıyor, 5600X işlemcim var, ne yapsam %90 işlemci kullanımı var, Firefox %50 nasıl yiyebilir?

Benzer sorunu ben de yaşıyorum, Microsoft Windows 11'i giderek ağırlaştırıyor, 5600X işlemcim var, ne yapsam %90 işlemci kullanımı var, Firefox %50 nasıl yiyebilir?
Hocam %90 hiç normal değil ben 5600 ile oyunlarda max 40 kullanım gördüm boşta 2-5 arası gidiyor. Bi temiz kurulum yapmanızı tavsiye ederim

Ben Windows 10 Pro kullanıyorum Windows 11 geçmedim.

Ben Windows 10 Pro kullanıyorum Windows 11 geçmedim.

Ek olarak PC güçlü benim yani kasmasını nasıl çözeceğim GTX 1050 olsa neyse diyeceğim.

İşlemci 28 - 34 arası sıcaklık değeri içinde değişiyor ekran kartı 30-34 (AMD'nin uygulamasından baktım)

Bunu nasıl çözeceğiz çözecek adam tanıyorum aslında @Yener K. Bir de luther hocam vardı ban yedi diye biliyorum @LutherHere @kino
OC haricinde bi çözüm varsa iyi olur. 360mm soğutucu ile işlemcinin 90 dereceye çıktığı oluyor çünkü (150W çekiyor)

Yeni konular

Geri
Yukarı