R5 5600X 2. el sistem alınır mı?

• Konuyu başlatan iRlvua
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 352
Hayır hocam konum bana yakın dediğiniz gibi, bir de tüm parçaları tek tek 2. el olarak topladığımda 14K civarı yaptı ve yanında verdiği ekipmanlarda kaliteli gibi gözüküyordu 2.5K'da oradan olsa çıkar diye düşünmüştüm ama herkes alma diyor demek ki ben yanlış düşünmüşüm

Parça parça topladığınız zaman fiyatlar mantlıklı gelebilir ama piyasada hem sıfır hem daha iyi teknolojilere sahip sistemler var, kargo da gayet emniyetli bir şekilde size gönderim yapıyorlar. İkinci el ürün alırken çok ciddi bir rsik alıyorsunuz. Evinize yakın gidip bakıp test ederk sistem almak tabii ki mantıklı ama yukarıda @Kaan Diktaş ve @xu1 arkadaşların belirttiği gibi çok daha mantıklı sistemler mevcut.

Hayır hocam konum bana yakın dediğiniz gibi, bir de tüm parçaları tek tek 2. el olarak topladığımda 14K civarı yaptı ve yanında verdiği ekipmanlarda kaliteli gibi gözüküyordu 2.5K'da oradan olsa çıkar diye düşünmüştüm ama herkes alma diyor demek ki ben yanlış düşünmüşüm.

Linkini attığınız sistem maksimum 8-9k eder. Belki o kadar bile etmez o sistemi sadece işlemci kurtarıyor. Şuan ki devirde rtx 2060 içeren bir ikinci el sistem 8.5-10k arası ediyor zaten.

Sizin attığınız sistemin R5 3600 RX 580 içeren halini ikinci elden 6-7k arasına toplanır.

Sizin attığınız sistemin R5 3600 RX 580 içeren halini ikinci elden 6-7k arasına toplanır.

O sisteminde işlemcisi iyi o yüzden 8K falan toplarım attığınız sistemin RX 580 içeren halini. İki katı fiyat vermiş olursunuz indirim dönemlerini bekleyin 16k TL'ye R5 5500 ve RX 6600 içeren bir sistem bulursunuz 1-2K çıkarsanız 4060 içeren sistem bulunur.

Geri
Yukarı