R5 5600X 87 derece oluyor

YamaçRewind

Hectopat
R5 5600X ile Valorant, R6 gibi oyunlarda 83-87 dereceleri görüyorum stock fan kullanıyorum termal macunu da yeni kullandım. Herhangi bir sorun yaratır mı yanma vb. ?

R5 5600X ile Valorant, R6 gibi oyunlarda 83-87 dereceleri görüyorum stock fan kullanıyorum termal macunu da yeni kullandım. Herhangi bir sorun yaratır mı yanma vb. ?

Oyunlarda 200 FPS limit koyabilirsin. 87 derece oluyorsa kullanmanı tavsiye etmem.

AMD yetkilisi sanırım 95 dereceye kadar problem yok diye bir şey demiş ama ne kadar doğru bu dediği bilemiyorum işlemci throttle yemiyor o ısılarda benim gördüğüm kadarıyla soğutucu değiştirebiliyorsan değiştir.

Undervolt nasıl yapabilirim videosu var mıdır?

PBO kapat kullan. UV işine girme, 5600X OC ya da UV de inanılmaz ısılara çıkıyor hemde 360mm sıvı soğutma ile.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…