Çözüldü R5 5600X boşta 4.6 GHz olması normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SlimeDont

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ilk defa OC yapılan bir sistem topladım. Anakart'tan A-XMP profilinden 1. profili seçtim. Onun dışında başka hiçbir şey yapmadım. İşlemcinin boş yük altında 4.6 GHz'de çalışması normal midir?
Not: Sistemin özellikleri 2. fotoğraftadır.

1618050256090.png

1618050277576.png

Çözüm
Anakarttan bir ayara baktım. Basit görünümlü modda CPU OC modu aktif edilmiş bir şekilde duruyordu. Onu kapatıp otomatiğe aldım ve boşta 3.6 civarlarında çalışıyor. Sadece yük altında 4.6'ya kadar ilerliyor. Sorun çözüldü, teşekkür ederim. :)
Bir not daha düşmek isterim. Hız hep sabitti herhangi bir düşüş veya yükselme olmuyordu. Isınma problemim yoktu fakat içimde kalırdı. Bilgisayarda yük yokken 4.6'da çalışması. Eskiden boşta 36-35 aşağısına düşmezken şimdi 29 dereceyi bile gördüm. Ekran kartı zaten kutuplarda o ayrı konu.

İşlemciyi otomatikte kullanmanız güvenlik açısından en iyisi. İşlemciyi sabit hıza aldığınızda aşırı ısınma hariç tüm güvenlik mekanizmaları devre dışı kalıyor. Boşta 29 derece güzel, olması gerektiği gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı