R5 5600X ile RTX 4070 darboğaz yapar mı?

Attalos

Centipat
Daha fazla  
Ryzen 5 5600X ile RTX 4070 ne kadar darboğaz yapar ve alınır mı? İleride belki monitörü ve işlemciyi değiştirebilirim. 2K ve 1080p için yorumlarınızı almak istiyorum, teşekkür ederim.

2k'da yapmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
1080P'de bayağı darboğaz olur ama 2K'da kulllanılabilir.

R5 5600 ile X arasındaki fark ufak bir OC ile çözülür o yüzden X'li versiyonunu alacağına 5600 alıp yanına soğutucu al. 1080P'de her türlü darboğaz olacağını düşünüyorum ama 2K'da olmaz. Olursa da çok az olur.

2K da yapmaz, 1080P de 5600X e yapacağınız ufak OC ile beslersiniz, zaten her oyunu max ayarlarda RT ultra da oynayacaksınız.

şuan almak mantıklı mı yani o zaman çok sıkıntı olur mu yani tereddüt de kaldım sonuçta az bir para değil
Fiyatı düşebilir, AMD kartların fiyatını düşürmeye hazırlanıyor Nvidia buna karşılık atılımda bulunabilir.
1 hafta beklemenizi öneririm.

OC yapsam işlemciye 1080p için ne kadarlık bir darboğaz oluşur peki bir de bu DSR teknolojisi varmış Nvidia'nın onu kullansam etkisi olur mu

Dostum sen olsan alırmıydın mesela 5600x işlemciye 4070 i ileride monitörü 2k da yapabilirim elimdeki mevcut olanı elimden çıkarıp

Evet alırdım, 4070 çok kırpılmış bir kart, 3080 ile denk diyebiliriz 5600X besler.

Alınmaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…