R5 5600X PC açılırken sürekli BIOS'a atıyor

0ndrylmz

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, PC'yi açıyorum direkt BIOS'a atıyor. Pil sıfırladım default yaptım 100 tane şey denedim RAM çıkarttım yine BIOS'a atıyor. Format denedim bootdan USB seçiyorum CSM açıyorum yine BIOS'a atıp CSM'yi de kapatıyor.

Ryzen 5 5600X.
Gigabyte B550 Gaming XV2.
FX 6700 XT MSI Mech 2X.
8x2 3600 Goodram.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunu SAM açtıktan sonra mı yaşadınız? Eğer öyleyse
Bu sorun format atılırken format türünün seçilmesi ile alakalı dostum.
Diskiniz MBR olarak biçimlendirilmiş bu yüzden Windows açılmıyor büyük ihtimal. Ancak format atarak GPT olarak biçimlendirebilirsiniz.
Diskinizin MBR mi GPT mi olduğunu da yine Disk Yönetiminden öğrenebilirsiniz

Bu sorunu sam açtıktan sonra mı yaşadınız? Eğer öyleyse.
Bu sorun format atılırken format türünün seçilmesi ile alakalı dostum.
Diskiniz MBR olarak biçimlendirilmiş bu yüzden Windows açılmıyor büyük ihtimal. Ancak format atarak GPT olarak biçimlendirebilirsiniz.
Diskinizin MBR mi GPT mi olduğunu da yine disk yönetiminden öğrenebilirsiniz.

Sam nedir onu bilmiyorum, bilgisayar açılmıyor MBR veya GPT mi bakamıyorum sadece BIOS'a girebiliyorum.

Sam nedir onu bilmiyorum, bilgisayar açılmıyor MBR veya GPT mi bakamıyorum sadece BIOS'a girebiliyorum.
BİOS’ta Advanced alt sekmesinden PCI SUBSYSTEM SETTİNGS kısmına girin. Re-size bar ve above 4g disabled moduna getirin. Bu ayarlar zaten böyleyse system boot kısmına gelin. Ne seçili kontrol edin ve bilgi verin. Windows seçili olması gerekmekte ancak anakarttan anakarta değişmekte görsel de atabilirsiniz yardımcı olurum.

Sorun çözüldü doğru muyuz ? Yoksa farklı şekilde mi hallettiniz bu problemi yaşayan başka arkadaşlarda var .

Son düzenleme:
BIOS'ta Advanced alt sekmesinden PCI subsystem settings kısmına girin. Re-size bar ve above 4G disabled moduna getirin. Bu ayarlar zaten böyleyse System boot kısmına gelin. Ne seçili kontrol edin ve bilgi verin. Windows seçili olması gerekmekte ancak anakarttan anakarta değişmekte görsel de atabilirsiniz yardımcı olurum.

Denedim olmadı, System bootta Windows Manager ö2 s

BIOS'ta Advanced alt sekmesinden PCI subsystem settings kısmına girin. Re-size bar ve above 4G disabled moduna getirin. Bu ayarlar zaten böyleyse System boot kısmına gelin. Ne seçili kontrol edin ve bilgi verin. Windows seçili olması gerekmekte ancak anakarttan anakarta değişmekte görsel de atabilirsiniz yardımcı olurum.

Sorun çözüldü doğru muyuz? Yoksa farklı şekilde mi hallettiniz bu problemi yaşayan başka arkadaşlarda var.

Sorunu çözemedim denenebilecek her şeyi denedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı