R5 5600X RX 6650 XT oyunlarda ani FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
RAM
2 x Crucial Ballistix 8 GB 3200 MHz DDR4 CL16 BL8G32C16U4B
SSD veya HDD modeli
Kingston SA2000M8500G 500GB
Ekran kartı
AMD RX 6650-XT
Anakart
MSI MAG B550 TOMAHAWK (MS-7C91)
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600X-TRL 2,834
Merhaba öncelikle karşılaştığım sorunları anlatayım. Oyunlarda ani FPS dalgalanması yaşıyorum bunun yanında GPU kullanımında da dalgalanma oluyor. Örneğin: World of Tanks oynarken FPS değerlerim 250-100 FPS değerleri arasında durmadan gidip geliyor ve bazı yerlerde kasmalara sebep oluyor CPU kullanımım %40. bazen oyunda FPS değerim 40-50 FPS'lere düşüyor ve sabit kalıyor GPU kullanımım ise %99'a dayanıyor orada sabit kalıyor. CPU kullanımım %30'larda oluyor. Bilgisayara reset atıp oyuna tekrar girince düzeliyor. Ve önceden olmayan LoL de çok yüksek FPS almama rağmen oyun ekranı donup kalıyor ama oyun hala devam ediyor Alt+Tab yapıp tekrar düzeliyor sonra tekrar ekran donup kalıyor. Onun çözümünü AMD software de katmanları açıp oynayınca düzeliyor. En son PUBG de sorun yaşadım ondanda 150 FPS'lerden oyun içinde çatışmalarda sis atma vb. olaylarda FPS 11-12'lere düşüyor GPU kullanımım 0-30 değerlerine düşüyor. 0 olduğu bile oluyor. Benchmark testlerini yaptıp bazı ekran kartı RAM sorunları vardı. RAM'leri BIOS'tan 3200'e sabitledim. Ekran kartı ayarlarını yaptım AMD afterborner'dan ama çok bir verim alamadım. Ekran kartı Memory clock ve Core clock ayarlarını çok oynamadım sıkıntı olmasın diye. Sorun neden olabilir yardımcı olabilir misiniz? Çok sinir bozucu bir durum teşekkürler.
Not: Yukarıda yazan GPU sıcaklık ve kullanımı.

Dosya Ekleri

• PUBG düşük fps.jpg
    PUBG düşük fps.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 33
  • PUBG düşük fps2.jpg
    PUBG düşük fps2.jpg
    1,9 MB · Görüntüleme: 28
  • PUBG yüksek fps.jpg
    PUBG yüksek fps.jpg
    1,7 MB · Görüntüleme: 24
  • WOT düşük fps.jpg
    WOT düşük fps.jpg