R5 5600X - RX 6800 sistemde oyunlarda işlemci kullanımı %100

Bu siteler yalan hocam. 5600X'i 3080 ile kullanan tanıdıklarım var 1080P'de. En berbat işlemci bile olsa bu şekilde 100 100 100 değerler göremezsiniz, imkanı yok. Burada bir hata var çok açık. Kaldı ki %6'lık bir darboğaz olsa bunun karşılığı elbette %100 olmayacaktır.

Dipnot: İşlemcinin %100 kullanılması hayra alamet değildir, genelde darboğaz ile ilişkilendirilir. İşlemcinin kullanımı iyi diyen kişileri kale almayın.

@kino Garip bir durum var gel.

Arka planda mining olacağını sanmıyorum çünkü masaüstünde işlemci işlem yapmıyor. Bir de yeni format attım PC'ye. Arka planda çalışanlar bunlar. CPU kullanımına göre sıraladım.

Vallahi bu kadar takmamın sebebi ilk mesajdaki videoda adam 1080p de işlemci kullanımı neredeyse yarı yarıya olması. Ondan dolayı taktım. Ya Windows 10 uda sevmiyorum.
Zaten dediğiniz gibidir, yoksa bu kullanımlarda o sıcaklık ve FPS, dropsuz oyun mümkün değil hocam. Windows 11 sensörleri yanıltma ihtimali var. Görülen vakalar yani, telaşa gerek yok.

Zaten dediğiniz gibidir, yoksa bu kullanımlarda o sıcaklık ve FPS, dropsuz oyun mümkün değil hocam. Windows 11 sensörleri yanıltma ihtimali var. Görülen vakalar yani, telaşa gerek yok.

Evet aynen FPS düşmesi vs hiç yok akıcı kaymak gibi akıyor oyunlar. Sizce 5800X mi yoksa 2K monitörmü almalıyım? 5800x3D ye bence gerek yok diye düşünüyorum.

Evet aynen FPS düşmesi vs hiç yok akıcı kaymak gibi akıyor oyunlar. Sizce 5800X mi yoksa 2K monitörmü almalıyım? 5800x3D ye bence gerek yok diye düşünüyorum.
Dediğim gibi burada işlemcilik bir iş yok. Bunlar yanıltıcı sayılar o kadarını net söyleyebilirim. İlla işlemci değiştirecekseniz 5800X3D geçiş daha mantıklı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…