R5 5600X Ryzen Master stok soğutucu ile OC yapmak

1V 4, 2GHz Ryzen Master strees testinde 58 dereceyi gördüm nasıldır hocam?

Ana kartınız başlıkta yazmıyor, düz 1v’da 4.2 oldu mu all Core? Testi ilk olarak AIDA64 (sadece “fpu” testi) stres testi ile yapın. Neyse bir frekans sabitleriz, istediğim programlar:

AIDA64.
HWiNFO.
Cinebench R23(Microsoft Store’dan indirebilirsin)
Ryzen Master’dan yapacaksak işlem bitince bir kez daha test edelim, bazen değerler tutmuyor.

Sorumu cevaplayıp programları indirince başlayalım.

Ana kartınız başlıkta yazmıyor, düz 1v’da 4.2 oldu mu all Core? Testi ilk olarak AIDA64 (sadece “fpu” testi) stres testi ile yapın. Neyse bir frekans sabitleriz, istediğim programlar:

AIDA64.
HWiNFO.
Cinebench R23(Microsoft Store’dan indirebilirsin)
Ryzen Master’dan yapacaksak işlem bitince bir kez daha test edelim, bazen değerler tutmuyor.

Sorumu cevaplayıp programları indirince başlayalım.
cinebench skoru 11694
1,1625v 4.6ghz ile elde ettim, 1,15 te işlemci kaldırmıyor 1,15625 te ise az performans verdi puan olarak bende 1,1625v verdim şuan 4,6ghz de ısınmadan rahatça stok soğutucu ile kullanıyorum.

Cinebench skoru 11694.
1, 1625V 4.6GHz ile elde ettim, 1,15 te işlemci kaldırmıyor 1,15625 te ise az performans verdi puan olarak bende 1, 1625V verdim şu an 4, 6GHz'de ısınmadan rahatça stok soğutucu ile kullanıyorum.

Yahu bu işlemci manyak ya, 1.16 4.6 diyorsun, sen ne diyorsun? La kendin yapabiliyordun da bizi niye çağırdın ayrıca 🤣. Stok'la eğer işlemci çok ısınmıyorsa 1.27-1.3'W kadar gidebilirsin bile, istersen yap bi' 4.7 olur o rahat. Zorlanırsan ya da yardıma ihtiyacın olursa etiketlersin:

İşin bitince C23 yap, sonra puanı bir yere yazıp, buradaki değerleri BIOS'a geçir ve o şekilde bir daha yap, puan çok değişmezse OC başarılıdır eğer düşerse V'ı biraz arttırırsın.

Yahu bu işlemci manyak ya, 1.16 4.6 diyorsun, sen ne diyorsun? La kendin yapabiliyordun da bizi niye çağırdın ayrıca 🤣. Stok'la eğer işlemci çok ısınmıyorsa 1.27-1.3'W kadar gidebilirsin bile, istersen yap bi' 4.7 olur o rahat. Zorlanırsan ya da yardıma ihtiyacın olursa etiketlersin:

İşin bitince C23 yap, sonra puanı bir yere yazıp, buradaki değerleri BIOS'a geçir ve o şekilde bir daha yap, puan çok değişmezse OC başarılıdır eğer düşerse V'ı biraz arttırırsın.
:D aynen bu işlemci manyak :D dedigini deneyecegim destegin için teşekkürler.

Geri
Yukarı