R5 5600X sistem açılmıyor

Abdulkadir2727

Hectopat
Anakart daha 0 ama açılmıyor nedenini bilmiyorum yardımcı olur musunuz?
MSI B550 Gaming Plus.
Ryzen 5 5600X.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS pilini çıkartıp takın. Statik elektrikten de olabailir. Prizden çekip 2-3 defa güç tuşuna bas çek yapın.

BIOS pilini çıkartıp takın. Statik elektrikten de olabailir. Prizden çekip 2-3 defa güç tuşuna bas çek yapın.
Yaptım olmadı

Anakart kutusunda Ryzen 5000 ready yazmıyorsa BIOS güncellemeden açılmaması normaldir.
Ryzen 5000 desktop ready yazıyor

Bios pilini çıkartıp takın. Olmazsa zaten daha fazla bir bilgim yok, garantiye vermek durumundasınız.
Şimdi garantiye götürücem teşekkür ederim

Komple güç bağlantılarını söküp baştan takın. Kasa bağlantılarını doğru yaptığınızdan emin olun. Hatta kasa bağlantısını çıkarın Power pinlerine tornavida ile kısadevre yaptırarak çalıştırmayı deneyin. RAM'i çıkarıp 2. slota takarak deneyin. Yine olmazsa son çare işlemciyi çıkarıp pinlerini kontrol edin ve sorunu yoksa tekrar monteleyip deneyin.

Komple güç bağlantılarını söküp baştan takın. Kasa bağlantılarını doğru yaptığınızdan emin olun. Hatta kasa bağlantısını çıkarın Power pinlerine tornavida ile kısadevre yaptırarak çalıştırmayı deneyin. RAM'i çıkarıp 2. slota takarak deneyin. Yine olmazsa son çare işlemciyi çıkarıp pinlerini kontrol edin ve sorunu yoksa tekrar monteleyip deneyin.
İşlemcinin pinlerinde çok sayıda eğik vardı. Düzeltmeye çalıştım onu.

Yeni konular

Geri
Yukarı