R5 5600X sistem darboğaz yapar mı?

kaJa Mr Simple

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, alttaki gibi bir sistem topladım.
Ekranım ise.

ASUS TUF Gaming VG24vq 23.6" 144Hz 1ms

Bu sistemde bana herhangi sorun çıkartır mı? Darboğaz yapar mı?

ANAKARTMSI B550 TOMAHAWK
PSUAsus ROG-STRIX-750G 750W
İŞLEMCİAMD RYZEN 5 5600X
RAMGSKILL TRIDIENT 3600 MHZ 32 GB
KASAXPG INVADER MIDI TOWER
SSDWD SN750 M.2 500 GB
SIVI SOĞUTMAARCTIC LIQUID FREEZER 240M
EKRAN KARTIMSI RTX 3060 VENTUS 2X 12GB OC

Son düzenleyen: Moderatör:
Rahatça oynatır. Aynı ekran kartı ile aynı işlemci bende de var ve çok rahat şekilde kullanıyorum.

Sıkıntı çıkarmaz gibi duruyor ama 32 GB RAM'i ne için kullanacaksınız, iş için mi?

Bu işlemcinin boğazı o kadar dar değil hocam. Rahat rahat oynatır.

Rahatça oynatır. Aynı ekran kartı ile aynı işlemci bende de var ve çok rahat şekilde kullanıyorum.

Rahat rahat oynarsınız.

arkadaşlar moderatör konu başlığını değirmiş olay yanlış anlaşıldı. ekran kartım ve ekran darboğaz yapar mı demek istemiştim. ona göre yanıtlarsanız sevinirim.

32gb ram hediye geldiği için 32 taktım direkt. + olarak local olarak sanal sunucu üzerinde çalışıyorum o bakımdan da lazım oluyor.

Sistemi ne kullanacaksınız bilmiyorum ama o sisteme 32gb ram ve 5600x fazla olur. Eğer oyun için alacaksanız ram'i 16gb ve işlemciyi de 3600 almanız daha mantıklı olacaktır.
yazılımcıyım, oyun da oynayacağım fakat daha çok compile alma, sanal sunucu içinde çalışma ve mining için kullanacağım.

Arkadaşlar moderatör konu başlığını değirmiş olay yanlış anlaşıldı. Ekran kartım ve ekran darboğaz yapar mı demek istemiştim. Ona göre yanıtlarsanız sevinirim.

Çözünürlüğünüzü düşürmediğiniz sürece 1080p HD çözünürlükte darboğaz yapmaz.

Geri
Yukarı