R5 5600X sistemde anakarta güç gelmiyor

Astolfo

Centipat
Daha fazla  
Anakart
B450M K
İşlemci
Ryzen 5 5600x
Ryzen 5 5600X.
B450M K

Özelliklere pek gerek olduğunu sanmıyorum ama sorarsanız söylerim arkadaşlar şimdi yeni kasami aldım evde çalıştırmayı denedim fakat olmadı. Power tuşuna basmama rağmen açılmıyordu. Ben de güç kaynağında sorun olduğunu düşündüm. 12'li kabloyu ataçla kısa devre yaptırdım, fanlar dönmeye basladi ve sorun yok. PSU sağlam Power SW reset SW kablolarını düzgünce taktım ama yok çalışmıyor. En son anakart uzerinden kısa devre yaptırıp açmayı denedim fakat olmadı. Yani sorunun anakart kaynaklı olduğunu anakarta güç gitmediğini düşünüyorum. Neler önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 5600X.
B450M K

Özelliklere pek gerek olduğunu sanmıyorum ama sorarsanız söylerim arkadaşlar şimdi yeni kasami aldım evde çalıştırmayi denedim fakat olmadı. Power tuşuna basmama rağmen açılmıyordu. Ben de güç kaynağında sorun olduğunu düşündüm. 12'li kabloyu ataçla kısa devre yaptırdım, fanlar dönmeye basladi ve sorun yok. PSU sağlam Power SW reset SW kablolarını düzgünce taktım ama yok çalışmıyor. En son anakart uzerinden kısa devre yaptırıp açmayı denedim fakat olmadı. Yani sorunun anakart kaynaklı olduğunu anakarta güç gitmediğini düşünüyorum. Neler önerirsiniz?

Anakart hiç çalışmıyor mu yani BIOS Update yapabilecek kadar 5000 serisai için Update gerekli çünkü.

Ryzen 5 5600X.
B450M K

Özelliklere pek gerek olduğunu sanmıyorum ama sorarsanız söylerim arkadaşlar şimdi yeni kasami aldım evde çalıştırmayı denedim fakat olmadı. Power tuşuna basmama rağmen açılmıyordu. Ben de güç kaynağında sorun olduğunu düşündüm. 12'li kabloyu ataçla kısa devre yaptırdım, fanlar dönmeye basladi ve sorun yok. PSU sağlam Power SW reset SW kablolarını düzgünce taktım ama yok çalışmıyor. En son anakart uzerinden kısa devre yaptırıp açmayı denedim fakat olmadı. Yani sorunun anakart kaynaklı olduğunu anakarta güç gitmediğini düşünüyorum. Neler önerirsiniz?
Tespit doğru anakart. PSU test etmişsiniz güç gidiyordur, anakart arızalı veya hatalı montaj yapılmış olabilir. Garantili ise hiç uğraşmayın, değilse uzay montaj ile çalıştırmayı deneyin.

Tespit doğru anakart. PSU test etmişsiniz güç gidiyordur, anakart arızalı veya hatalı montaj yapılmış olabilir. Garantili ise hiç uğraşmayın, değilse uzay montaj ile çalıştırmayı deneyin.
Garantili ama pckolik o kadar berbat bir site ki sakın bir şey almayın bir türlü teknik servise ulaşamıyoruz.

Geri
Yukarı