R5 5600X sistemde DRIVER_POWER_STATE_FAILURE hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Reus61

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
970 Evo M.2
Ekran kartı
RX 580
Anakart
X570 Plus Wİ-Fİ
İşlemci
Ryzen 5 5600X
Herkese iyi günler. Anakartımı ve işlemcimi değiştirdikten sonra parçaları kendin taktım fakat bilgisayar açıldığında aşırı bir kasma sorunu yaşamaya başladım. Mouse hareket ederken bile adım adım gidiyor sesler kesik kesik ve anlaşılmaz bir biçimde çıkıyor, oyunları oynayamıyorum. Ayrıca bilgisayarı kapattığımda işlemci fanı çalışmaya devam ediyor. Yeniden başlata bastığımda ise "POWER_STATE_FAILURE" mavi ekran hatası alıyorum. BIOS'umu güncelledim fakat düzelmedi. Forumdaki videoları izleyerek çözmeye çalıştım fakat başaramadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Minidump dosyaları:

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru taktığınıza emin misiniz parçaları?
Bu bir PSU sorunu gibi gözüküyor, PSU'dan herhangi bir koku geliyor mu?
Ya da driverları doğru yüklediniz mi?

Düzgün taktığıma emin gibiyim çünkü bazen açıldığında bu takılmalar hiç olmuyor , sistemi düzgünce kullanabiliyorum. PSUdan koku gelmiyor fakat ben de PSU kaynaklı olabileceğini düşündüğüm için daha güçlü bir PSU siparişi verdim bugün gelince montajını yapacağım.

Merhaba, attığınız minidump dosyasını kontrol ettim ve aşağıdaki hataları buldum;

Ekran kartınızı DDU ile kaldırın ve size verdiğim siteden, işletim sisteminize göre olan sekmeden, WHQL olan sürümü indirin kurun.

BIOS'u güncellemenizi öneririm.

MSI Afterburner yazılımından, ekran kartınıza OC işlemi yaptıysanız geri alın ve yazılımı silin.

Aşağıda vermiş olduğum siteden işletim sisteminize göre olan sekmeden chipset sürücüsünü indirin ve kurun.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve verdğim kodu girin ardından bilgisayarı yeniden başlatın.

Kod:
powercfg.exe /hibernate off

Ek olarak kurmasanız da olur fakat yine de Viritual Wi-Fi driver sürücüsünü kurun.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim ama bunları önceden de kurmaya çalışmıştım fakat düzenli olarak hata aldım. Yine yüklemeye çalışırken hata aldım. PSU değiştirdim yine aynı sorunu yaşadım. Ben de format attım sonrasında düzeldi. Anakart değiştirildiğinde Windows'ta sıkıntı olduğunu okumuştum forumlarda sanırım ben de öyle bir sorun yaşadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı