R5 5600X sistemde Fortnite "DX12" hatası

Ali Özoğul

Hectopat
RAM
Patriot Viper Elite II 2x8GB 3600Mhz CL20
Ekran kartı
Asus Dual Mini Rtx 3060 Ti OC
Anakart
Msi B450M-A PRO MAX
İşlemci
Ryzen 5 5600X
Herkese merhaba. Fornite'da Ray Tracing denemek için oyunu DirectX 12 moduna aldım, oyun kapatıp açmamı istedi. Oyunu kapattım tekrardan açtım. Oyun otomatik olarak destansı ayarlarda açmış. Lobide bile 20 ila 120 FPS arasında gidip geliyordu ve takılıyormuş gibi hissettiriyordu. 20 saniye sonrasında sistem reset attı.(DX11 geçirip destansı ayarları düşük yaptım DX 12 tekrar geçtim açık kalma süresi 10 saniye arttı.) CoD Warzone, AC Origins'de vs denedim ama sorun olmadı. En son güç kaynağım eski diye ondan şüphelendim. YouTube'dan Modartpc'nin güç kaynağı test videosunu izledim. HWiNFO aracılığı ile ekran kartıma giden voltajı(12v) kontrol ettim. Boşta iken 11.9v FurMark ile yüke sokunca 11.4v çekiyor. İşlemci için de bakmak istedim ama anakart üzerinde 12v ve 5V girişlerini göstermedi. Anakartı göstermemesini umursamayarak FurMark ile ekran kartını aynı zamanda AIDA64 ile işlemci ve RAM'leri teste tabii tuttum. İlk önce FurMark'ı çalıştırdım arkasından AIDA64 testini. AIDA 64'ü çalıştırdıktan 8 saniye sonra sistem reset attı. Sanırım sorun güç kaynağımda. Yorumlarınızı bekliyorum.

Screenshot_3.png

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Yeni konular

Geri
Yukarı