R5 5600X sisteme 750-850W PSU önerisi

valdenumb

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Corsair CL16 3200 Mhz
İşlemci
Ryzen 5600X
Merhaba evet hesabı bu konu için açtım diyebilirim sizlerden de destek almak için öncelikle selam,
Ryzen 5600X.
Corsair 16 GB (2x8GB) DDR4 3200MHz Vengeance.
INNO3D 3070 ichill X3.
Gigabyte B550 Aorus Elite v2.
Snowman T6 soğutucu.
CV650W PSU(kasanın kendi içinde geldi)
Spec-Delta kasanın içinde böyle bir sistemin var.
Sistemde bundan önce 1650 ekran kartım takılı idi. Sorunsuz olarak devam ediyordum ancak biraz daha iyi bir ekran kartına geçmek istedim. Kasada halihazırda bulunan 650W PSU yeterli dendiği içinde 3070 ekran kartını tercih ettim tekrar bir PSU yükseltmesine girmemek adına ancak şu an da sistemde 3070 takılı iken fan hızlarını %40 getirdiğim anda hata almaya başlıyor sistem ve ekran kartı resetleniyor. Durumun PSU'dan kaynaklı olduğunu düşündüğümden direk konuyu buraya açıyorum umarım sorun olmaz.
Kısacası 750W bir PSU'ya ihtiyacım var diyebilirim aradaki fiyat farkları çok fazla olmadığından ileriye dönük olarak 850W da düşünebilirim. Tüm yorumlarınıza açığım şimdiden teşekkürler.

@Elio Talvinen aslında ekran kartını kulladığımda fanları ateşlediğimde ekran kartı reset atmaya başlıyor, birkaç benchmark testine soktum erkan kartında hata yok gibi ancak yük isteyen oyunlara gidiğimde ekran kartı reset alıp duruyor bende bu durumu PSU'ya bağladım diyebilirim :) o yüzden yeni bir PSU alacağım.

Geri
Yukarı