R5 5600X sisteme 750W PSU önerisi

Thermaltake smart BX1 i salın zaten. Sharkoon yarı moduler yerine bu attığımı alın. Bahsettiğini model WPM gold zero sanırım birkaç korumasının eksik olduğu yazılmış başka konularda.
Sharkoon güvenilir firmadır.

Bütçe 1000 1200 hocam.

Az kullanılmış thermaltake smart Bx1 buldum birde sıfır sharkoon gold bronze 750 yarı modüler buldum.

Sharkoon güvenilir mi ama onu bilmiyorum Alman malı diye biliyorum sadece. Sıfırı 1060TL şu an

Sharkoon ofisteki bilgisayarımda var 2 veya 3 yıldır kullanıyorum bi sorun yaşamadım sadece ama belirteyim anlık akım değişimine maruz kalmadı upse bağlı olduğu için

Thermaltake smart BX1 i salın zaten. Sharkoon yarı moduler yerine bu attığımı alın. Bahsettiğini model WPM gold zero sanırım birkaç korumasının eksik olduğu yazılmış başka konularda.
Sharkoon güvenilir firmadır.

Hocam dediğiniz modeli aldım.Biraz araştırdım genelde kullananlar çok memnun.

Herkese yardımları için teşekkür ederim.

Arkadaşlar merhaba.
Akşam bilgisayarımı açıp anakartımın USB typ-C girişine telefonun kablosunu takar takmaz bilgisayar elektrik kesti. Ekran kartı vs. güç LED'leri yanıp sönmeye başladı.

Daha sonra PSU üzerindeki anahtarı 0 konumuna aldım tekrar 1E alır almaz pat diye ses çıkartıp sigortaları attırdı. Sigortaları kaldırdıktan sonra da hiç elektrik vermediğini gördüm.

Kasadan söküp kısa devre yaptırdım yine çalışmıyor.

Daha önce başına böyle bir şey gelen var mı yani USB kabloyu takınca neden kasa kapandı onu anlamadım normal USB bağlayınca bir sorun olmadı bunca zaman. Ve 750 wattlık PSU öneriniz var mıdır?

Sistem Ryzen 5600X ASUS ROG RX 480 ekran kartı ASUS TUF Gaming B550PLIS anakart.

Hocam yaşadığınız olayın aynısını bende yaşadım. Bilgisayar tamircilerine sordum ama aldığım tek mantıklı cevap o hareket PSU'nun yanmasına tetiklemiştir cevabıydı. Bende de i79700K işlemci ve RTX2070 ekran kartı var. Aldığınız PSU yeterli oldu mu? Bilmek isterim.

Geri
Yukarı