R5 5600X sisteme anakart önerisi

Bütçe
Anakart için=3k pc için monitör dahil=37k

Arda126

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Ryzen 5 7600X
Anakart: MSI Pro B650M-A
RAM: Team T-Force Red 32GB (2x16GB) DDR5 6000 MHz CL38
GPU: MSI Ventus 3X RTX 4070 Ti
M2 SSD: Kingston NV2 SNV2S 1TB
Kasa: CoolerMaster TD500 V2
PSU: MSI MPG A850GF
İşlemci soğutucu: CoolerMaster Masterliquid ML240L V2
Monitör: ASUS VP249QGR
Klavye: REDRAGON K568R DARK AVENGER RED
Mause: Razer Deathadder V2 Mini
Kulaklık: Corsair HS55 Surround
  • AMD Ryzen 5 5600X.
  • ASUS GeForce RTX 4070 Dual.
  • Corsair 8 GB Vengeance LPX 2X.
  • WD Blue SN570 500GB.
  • ASUS TUF Gaming GT 301.
  • ASUS TUF Gaming 750b.
  • Samsung Odyssey G5 27 inc 2K 144Hz.
Bir sistem toplayacağım ama anakart konusunda kararsız kaldım. Bir de eksiklerini düzeltir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU ve kasa için çok daha iyi alternatifler var, DRAM'li bir SSD, X olmayan 5600 ve daha iyi bir RAM tercih edilebilir. Kısaca baştan dizilmeli sistem.

X ibaresi olduğu için ileride ikinci elde satacağın zaman daha çabuk satarsın. Bizim insanımız da bu var çünkü. Aynı işlemci de olsa yanında X falan varsa gelir onu alır. Overclock yaparım dersen X olanını al onun overclock potansiyeli bir tık daha iyi ve silikon kalitesi yüksek. Anakart olarak ASUS ROG B550 önerebilirim. Wi-Fi'li ve Wi-Fi'siz iki modeli var. İkisinden birini seç. ASUS TUF B550'de alabilirsin bu arada. Bu iki anakartın altına düşme.

Aradaki 700 TL farka değmez.

Aradaki 700 TL farka değmez.

Evet ama ben olacakları da yazdım zaten. Fark yok iki işlemci de aynı ama X olan iyi o.c oluyor ve silikon kalitesi daha iyi. Satacağın zaman da elinden çabuk çıkartırsın. Bu avantajı var sadece.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…