R5 5600X sisteme RAM önerisi

attack1994

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2000TL bütçe var F/P RAM önerisi istiyorum(mümkünse güvenilir bir siteden, salatalıkla uğraşmayalım şimdi. D). Bir de şöyle bir sorum olacak Ryzen 5 5600X'in sitesinde 3200 MHz veri yolu desteği filan yazıyor bu bununla en fazla 3200MHz RAM kullanabiliriz gibi bir anlam mı ifade ediyor yoksa anakart destekliyor diye 4000 MHz alabiliyor muyuz?

Sistem;

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 2000TL bütçe var F/P RAM önerisi istiyorum(mümkünse güvenilir bir siteden, salatalıkla uğraşmayalım şimdi. D). Bir de şöyle bir sorum olacak Ryzen 5 5600X'in sitesinde 3200 MHz veri yolu desteği filan yazıyor bu bununla en fazla 3200MHz RAM kullanabiliriz gibi bir anlam mı ifade ediyor yoksa anakart destekliyor diye 4000 MHz alabiliyor muyuz?

Sistem;
Anakart 4000 desteklese de işlemcinin desteklediğini kullanırsın. Bunun dışında 4000 Overclock ile yapılabilir sanırım. Bu arada kaç GB'lik arıyorsunuz?

Birde bazı insanlar normal şekilde ryzen 5 5600x ile 4000 mhz kullandıklarını söylüyor yani bu mhz değerinin düştüğü anlamına mı geliyor yoksa işlemciden dolayı darboğaz anlamına mı geliyor sonucu kullanıcıya ne şekilde yansır açıklayabilir iseniz sevinirim ona göre alacağım zira

RGB fetişin yoksa alınabilir eğer varsa da bu alınabilir.

8x4 şeklinde de yapabilirsin bende bu şekilde var.

Biri bana şu durumu anlatabilir RAM darboğazımı oluyor fazlasını alırsak MHz olarak anakart destekliyor diye? Kullanıcıyı nasıl etkiliyor?

Biri bana şu durumu anlatabilir RAM darboğazımı oluyor fazlasını alırsak MHz olarak anakart destekliyor diye? Kullanıcıyı nasıl etkiliyor?
Parçaların çalışma hızını arttırıyor diye biliyorum. Bu da parçayı daha çok yoruyor/ısındırıyor. Bu sebeple kasa fanı/soğutucu iyi olmalı.

Parçaların çalışma hızını arttırıyor diye biliyorum. Bu da parçayı daha çok yoruyor/ısındırıyor. Bu sebeple kasa fanı/soğutucu iyi olmalı.
Çok teşekkür ederim

GSKILL 32GB (2x16GB) RipjawsV Siyah DDR4 3200MHz CL16 1.35V Dual Kit Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Böyle bir RAM görmüştüm bu RAM ile Kingston Fury Beast arasındaki farklar nelerdir? Kötü müdür Ripjaws Beast'e göre hangi açılardan?

veya bu https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...l16-cmg32gx4m2e3200c16-fiyati,1583214907.html

Son düzenleme:

Geri
Yukarı