R5 5600X taktıktan sonra sisteme görüntü gelmiyor

muratbg35

Femtopat
Daha fazla  

Merhaba, sorun düzeldi mi dostum? Aynı sorun bende de var. Bende R5 5600X'i sıfır aldım ve 1 yıl kullandım. Temizlik için çıkardım ve tekrar taktım ancak ekrana, fareye ve klaveyeye güç gelmediğini gördüm. Servise gönderdim tabii o arada arkadaşımdan R3 3100 serisini alıp taktım. Çalıştı. Servisteyken 3100'ü kullanmaya devam ettim. Sonra servisten ürün değişikliği dediler ve sıfır ürün gönderdiler. Taktım yine aynı sorun devam etti, güç gelmiyordu ancak kasada her şey çalışır durumdaydı.

Sonra tekrar servise gönderdim ve 10 15 gün içerisinde tekrar sıfır ürün gönderdiler. Dün akşam gönderdikleri sıfır ürünü açıp denedim yine olmadı. R3 3100 olanı taktım, BIOS güncelledim ve R5 5600X'i taktım yine olmadı. Pili söktüm 10 dk bekledim taktım. Yine olmadı. Ne yapacağımı bilmiyorum. Servise göndersem 3. kez yine sıfır cihaz gönderecekler ve yine aynı sorun ile karşılaşacağım. Bilen birisi varsa lütfen yardım etsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uçuk bir tahminim var. Acaba diyorum anakarttaki CPU'yu besleyen pinlerde fazla elektrik mi çekiyor. Sonra da işlemcileri bozuyor. Belki bozuk bir BIOS veya BIOS ayarından olabilir. OC lu cihaz gibi.

Uçuk bir tahminim var. Acaba diyorum anakarttaki CPU'yu besleyen pinlerde fazla elektrik mi çekiyor. Sonra da işlemcileri bozuyor. Belki bozuk bir BIOS veya BIOS ayarından olabilir. OC lu cihaz gibi.

Bugün bilgisayarcıya götüreceğim.
Sorun çözülürse buraya yazacağım.

Arkadaşlar yapamadık var mı çözüm önerisi olan.

Arkadaşlar 5600X işlemci ile açmayı başardım ancak tek RAM ile çalışıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı