R5 5600X uyumlu anakart önerisi

ritmorico

Centipat
Daha fazla  
RTX 3060.
R5 5600X.
2x8 16 GB 3200MHz CL16 RAM.
1 TB Samsung M.2 SSD.
2 TB WD Purple HDD.
750W+ Gold PSU.

Sistem bu şekilde. 1500TL bütçe ile bir anakart almak istiyorum. Mümkünse RAM slotu 4 olsun. İleride arttırabilirim müzik yaptığım için. Şu an ana odağım Gaming.

İşlemci AM4 kafana göre uygun bilindik markalardan 4 slot alabilirsin.

RTX 3060.
R5 5600X.
2x8 16 GB 3200MHz CL16 RAM.
1 TB Samsung M.2 SSD.
2 TB WD Purple HDD.
750W+ Gold PSU.

Sistem bu şekilde. 1500TL bütçe ile bir anakart almak istiyorum. Mümkünse RAM slotu 4 olsun. İleride arttırabilirim müzik yaptığım için. Şu an ana odağım Gaming.

Eğer bütçe arttırma imkanı varsa;

Ya da;

Bütçe içinde ise;

Eğer bütçe arttırma imkanı varsa;

Ya da;

Bütçe içinde ise;

ben de bu anakartı düşünüyordum ancak bios update yapmayı bilmiyorum buna lazım dimi?

Benim attığım kart daha iyi ve BIOS Update çok kolay bir şey.

DS3H'nin daha iyi VRM'leri ve pasif soğutucusu, ekstradan 1 sistem fan bağlantısı, Q-Flash özelliği, 3 ARGB ve 2 adet RGB bağlantısı mevcut. B550M-K daha iyiymiş, neye göre daha iyi?

@ritmorico DS3H'de anakart üzerinde bulunan Q-Flash Plus butonu ile kolayca yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
DS3H'nin daha iyi VRM'leri ve pasif soğutucusu, ekstradan 1 sistem fan slotu, Q-Flash özelliği, 3 ARGB ve 2 adet RGB bağlantısı mevcut. B550M-K daha iyiymiş, neye göre daha iyi?

@ritmorico DS3H'de Q-Flash ile kolayca yapabilirsiniz.
Bahsettiğiniz özellikler iyi olabilir fakat ASUS'un yazılım desteği çok daha iyi Gigabyte'tan. ARGB istiyorsa Aura Sync modelini alabilir bütçeye göre söyledim.

Geri
Yukarı