R5 5600X ve RTX 3080 1080p'de çok darboğaz yapar mı?

emrekrklc

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Sigorta Veri Giriş
Dostlar Merhaba,
Su siralar ekran kartı fiyatlari az da olsa aşağıya inmeye basladi. Ben de sistemim için RTX 3080 dusunuyorum 1080p cozunurlukte oynuyorum. Darbogaz olacaginin farkindayim fakat hissedilir derecede olur mu sizce?

Çünkü almisken iyisini almak istiyorum işlemcimi de yeni degistirdim, islemci degistirme gibi bir lüksüm de yok. Ayrica 1-2 sene sonra da 2K ya da 4K monitore gecme sansim da olabilir dostlar.

Oynadigim Oyunlar: RDR2, Rainbow Six, Bfv, Warzone, GTA 5, Forza H. 4

PSU: XPG Core Reactor 850W 80+ Gold
Anakart: ASUS TUF B450 Plus Gaming
CPU: Ryzen 5600X (4850 Mhz de kullaniyorum)
RAM: 2x8 16 GB 3600 MHz RAM

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İleride 2K monitöre geçeceksen güzel olur. 1080P'de darboğaz olur diye daha düşük ekran kartı alma bütçen yetiyorsa.

Dostlar Merhaba,
Su siralar ekran kartı fiyatlari az da olsa aşağıya inmeye basladi. Ben de sistemim için RTX 3080 dusunuyorum 1080p cozunurlukte oynuyorum. Darbogaz olacaginin farkindayim fakat hissedilir derecede olur mu sizce?

Çünkü almisken iyisini almak istiyorum işlemcimi de yeni degistirdim, islemci degistirme gibi bir lüksüm de yok. Ayrica 1-2 sene sonra da 2K ya da 4K monitore gecme sansim da olabilir dostlar.

Oynadigim Oyunlar: RDR2, Rainbow Six, Bfv, Warzone, GTA 5, Forza H. 4

PSU: XPG Core Reactor 850W 80+ Gold
Anakart: ASUS TUF B450 Plus Gaming
CPU: Ryzen 5600X
RAM: 2x8 16 GB 3600 MHz RAM
RTX3070 sonrası ekran kartlarında hangi işlemciyi takarsanız takın 1080p de %15-%20 arası darboğaz yaşarsınız. Yaşayacağınız bu kaybı önlemek için en az 2k monitöre geçmelisiniz. İlerleyen zamanlarda monitör değiştirme gibi bir durumunuz olursa alacağınız ekran kartıyla ileriye dönük daha iyi bir seçim yapmış olursunuz.

Dostlar ağır bir darboğaz mi olur ? yani 2k ya gecmis olsam 1080p den daha mi yuksek fps alırım aslinda bunu merak ediyorum(daha cok islemci odakli oyunlar icin soruyorum)
Tesekkurler

Islemciyi 4850 mhz de kullaniyorum dostlar

Dostlar ağır bir darboğaz mi olur ? yani 2k ya gecmis olsam 1080p den daha mi yuksek fps alırım aslinda bunu merak ediyorum(daha cok islemci odakli oyunlar icin soruyorum)
Tesekkurler

Islemciyi 4850 mhz de kullaniyorum dostlar
Ben 6900XT ile 5600X kullanıyorum pek bir problem yaşamıyorum. Ama RAM'lerim çok sıkı zamanlamalı ve işlemcim 4.85PBO'da. Marvel's Spider-Man ve Warzone gibi oyunlarda %15 civarı yersin sadece 1080P'de. 2K'da ise yok denecek kadar az.

Ama unutma sistemim tamamiyle AMD olduğu için Smart Access Memory kullanıyorum.

Geri
Yukarı