R5 5600X ve RX 6700 XT oyunda darboğaz yapar mı?

İşletim sistemi
Windows 10

carlosgardel00

Decapat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
6700xt
İşlemci
ryzen 5 5600
Merhaba arkadaşlar, oyun için dalgalanma sorunu yaşıyorum. Acaba darboğaz yiyor olabilir miyim?

İşlemci Ryzen 5 5600X.
Ekran kartı RX 6700 XT.
RAM 16 GB

Oyun içinde en düşükte ayarlar. Şu anda FPS de 240'ta sabit.

Dosya Ekleri

• IMG_6875.JPG
    IMG_6875.JPG
    229,2 KB · Görüntüleme: 99
Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım hocam. Normalde kalması gerekir. Oyun içinde de durum aynı mı?

Evet aynı ayarlar otomatık kendı değişiyor.

Ahahahah ne darboğazı dostum dalga mı geçiyorsun GPU kullanmıyor bile PC bolboğazdır o 🤣🤣 yanlış biligilendirme yapmayın arkadaşlar.

Dostum yaşadığın olay bence şundan kaynaklı bence aynı sorunu dandik bir DisplayPort kablosu ile bende yaşıyordum başka bir kablo ile dene derim ondan kaynaklı oluyor işlemcin ile ekran kartın darboğaz yapmaz oyunda GPU bile kullanmıyor PC CPU değerleride normal yani parmağı ile kaldırıyor bilgisayarın ikisi de biribirini güzelce tamamlıyor. Bunların dışında yazılımsalda olabilir AMD'nin yıllardır uğraştığı problemler belki yeni bir güncelleme ile düzelir onun dışında monitorun response time ayarlarını falan kurcala ondan da kaynaklı olbilir dalganlanma ve yırtılma olmaması içinse V-Sync'yi her zaman aç derim.

Monitörde FreeSync acık zaten dalgalanma sorunu öyle cok dert edecek bir şey değil arada oluyorda canımı sıkan AMD softwarede yaptığım bir ayar kendi kendine ya değişiyor ya da acıksa kapanıyor onu cözemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı