R5 5600X ve TUF B550-PLUS yükseltmesi mantıklı mı?

Yağız Limon

Decapat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar, R5 1600 (14 nm) ve GTX 1060 6 GB bir sistemim bulunuyor. İlerleyen 2-3 ay içerisinde R5 5600X CPU ve TUF B550-PLUS anakarta yükseltmeyi düşünüyorum. Sizce mantıklı bir hareket olur mu, gereksiz bir masraf mı olur? CoD: Warzone oynarken oyunum hiç akıcı değil, Valorant oynarken de belli yerlerde hızlı çarpışmalarda 130'lara kadar düşebiliyorum. (İşlemci ile birlikte 144 Hz monitör de alacağım.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart da değişeceğinizden dolayı isterseniz Intel'in 11.nesil işlemcilerini duyurmasını bekleyebilirsiniz. Performans konusunda 5600X'i geçebilecek bir model getirme ihtimalleri var. İnteli yok sayarsak kesinlikle yerinde bir yükseltme olur. Özellikle valorant'da alacağınız FPS değeri oldukça iyileşecektir.

Selamlar, R5 1600 (14 nm) ve GTX 1060 6 GB bir sistemim bulunuyor. İlerleyen 2-3 ay içerisinde R5 5600X CPU ve TUF B550-PLUS anakarta yükseltmeyi düşünüyorum. Sizce mantıklı bir hareket olur mu, gereksiz bir masraf mı olur? CoD: Warzone oynarken oyunum hiç akıcı değil, Valorant oynarken de belli yerlerde hızlı çarpışmalarda 130'lara kadar düşebiliyorum. (İşlemci ile birlikte 144 Hz monitör de alacağım.)

TUF B550-PLUS yerine MSI B550 Tomahawk alsan bence daha iyi olur aralarında fiyat farkı yok.

TUF B550-PLUS yerine MSI B550 Tomahawk alsan bence daha iyi olur aralarında fiyat farkı yok.
Öneri için teşekkür ederim, anakart kısmında biraz marka sevdalılığı yapıp asus tercih etmek istiyorum tabi büyük dezavantajları varsa orası ayrı :) Bütçeyi arttırabilirsem Rog B550-F modeline de çıkma şansım var.

Öneri için teşekkür ederim, anakart kısmında biraz marka sevdalılığı yapıp asus tercih etmek istiyorum tabi büyük dezavantajları varsa orası ayrı :) Bütçeyi arttırabilirsem Rog B550-F modeline de çıkma şansım var.
Büyük dezavantajı yok ama tomahawkın parça kalitesinin daha sağlam olduğunu biliyorum. Tabi asusda alınabilir güzel anakart 👍

Selamlar, R5 1600 (14 nm) ve GTX 1060 6 GB bir sistemim bulunuyor. İlerleyen 2-3 ay içerisinde R5 5600X CPU ve TUF B550-PLUS anakarta yükseltmeyi düşünüyorum. Sizce mantıklı bir hareket olur mu, gereksiz bir masraf mı olur? CoD: Warzone oynarken oyunum hiç akıcı değil, Valorant oynarken de belli yerlerde hızlı çarpışmalarda 130'lara kadar düşebiliyorum. (işlemci ile birlikte 144 Hz monitör de alacağım.)

Aldıysanız kaç FPS alıyorsunuz ve anakarttan memnun musunuz?

Geri
Yukarı