R5 5600X'e alternatif işlemci önerisi

5600X Wraith Prism ile kullanıyorum. Turbo Boost açtığımda fan çok yüksek RPM çalışıyor ve yükte ort 75C sıcaklık. Ama sizin soğutucu yetecektir.

Hocam dün satın aldım R5600X i termal macun vs. Temiz bir şekilde kurdum her şey tamam ama örneğin Valorant'ta 400 FPS'leri görüyor burada sorun yok ama CPU 75 derecelerde dönüyor sizce normal midir bu
Arctic Freezer 34e-sports Duo soğutucu bu.

Hocam dün satın aldım R5600X i termal macun vs. Temiz bir şekilde kurdum her şey tamam ama örneğin Valorant'ta 400 FPS'leri görüyor burada sorun yok ama CPU 75 derecelerde dönüyor sizce normal midir bu
80C geçmediği sürece sorun olmaz. Soğutması iyi olan bir kasa değil ise genelde bu sıcaklıklarda çalışıyor normal yani.

Oyunda ise normal değil. Ben Wraith Prism gibi bir soğutucu ile bile 50-60 civarı alıyorum oyunlarda.

75 80 dereceleri normal karşılayanlar için stok soğutucu yeterli. Benim kişisel tercihim 60 derecelerde gezmesi işlemcinin, sağlam kule tipi soğutucular 5600X için yeterli. Ben Corsair Hydro H100X ile default ayarlarda kullanıyorum yükte 60 dereceyi görmedim.

Dark Guardian Pro benim kasa ön kısım komple mesh kaplama ve oyunda 70 dereceleri görüyor oyun haricinde 40 50 35 civarı dönüyor.
Ama gerçekten işlemci mükemmel bir şey çıktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı