R5 5600X'in kaldırabileceği en iyi ekran kartı nedir?

Hocam peki FPS durumları nedir?

2K 165hz monitörde kullanıyorum ben. RDR2'de optimize edilmiş high-ultra arası ayarlarda 80 civarı FPS alıyorum. Araziye göre de değişebiliyor bu tabii, sık ormanlık yerde 55-60'a da düşer, çölün ortasında 100'ü de görür. 5600X değil de 5900X de kullansanız elde edeceğiniz FPS çok fark etmeyecek, onun yerine 3600C16 veya 3200C14 gibi bellekler kullansanız daha çok fark görürsünüz, özellikle de işlemci bazlı rekabetçi oyunlarda.

CS:GO da oynuyorum 2K full ayarlarda, 300'ün altına düşmüyor. Aynı şekilde 2K full ayarlarda PUBG de 140-150fps arası alıyorum. Bunlar dışında çok oyun oynadığımı söyleyemem.

Hocam peki FPS durumları nedir?

Ben zaten pek bilgim olmadığı için konu açarak sordum RTX 4000 serisi kaldırır mı diye.

Hocam bakın, ''kaldırmak'' gibi durum yok, şöyle düşünün işlemcinin verebileceği bir FPS değeri vardır, bu ekran kartından bağımsız olarak sabittir. Korkmadan oynadığınız çözünürlükte tatmin edici performans veren kartı alın.

5600X kesmiyorsa bir oyunu, o oyunu atın çöpe gitsin açık ve net söylüyorum. Piyasadaki en güçlü oyun işlemcilerinden birisi.

2K 165hz monitörde kullanıyorum ben. RDR2'de optimize edilmiş high-ultra arası ayarlarda 80 civarı FPS alıyorum. Araziye göre de değişebiliyor bu tabii, sık ormanlık yerde 55-60'a da düşer, çölün ortasında 100'ü de görür. 5600X değil de 5900X de kullansanız elde edeceğiniz FPS çok fark etmeyecek, onun yerine 3600C16 veya 3200C14 gibi bellekler kullansanız daha çok fark görürsünüz, özellikle de işlemci bazlı rekabetçi oyunlarda.

CS:GO da oynuyorum 2K full ayarlarda, 300'ün altına düşmüyor. Aynı şekilde 2K full ayarlarda PUBG de 140-150fps arası alıyorum. Bunlar dışında çok oyun oynadığımı söyleyemem.
Ramlerim zaten 3600 Mhz CL16 ve FPS oyunları oynamadığım için işlemciyle pek işim olmadığını biliyorum o yüzden ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorum. RDR 2'de ki FPS'ler gayet iyiymiş alternatif olarak RTX 3080'i düşünüyorum hocam teşekkürler.

Hocam bakın, ''kaldırmak'' gibi durum yok, şöyle düşünün işlemcinin verebileceği bir FPS değeri vardır, bu ekran kartından bağımsız olarak sabittir. Korkmadan oynadığınız çözünürlükte tatmin edici performans veren kartı alın.

5600X kesmiyorsa bir oyunu, o oyunu atın çöpe gitsin açık ve net söylüyorum. Piyasadaki en güçlü oyun işlemcilerinden birisi.
İkisinin darboğaz yapmadan 2K'da oynatabileceği ekran kartını merak ettim hocam. Yani demek istediğim hangisinin 2K'da sorunsuz oynattığı hakkında bilgim olmadığı için soruyorum.

kesik çizginin 2 tarafında da boşluk var
Bu arada siteyi açtım. PC'den sonra kesik çizgi varmış. :)

İkisinin darboğaz yapmadan 2K'da oynatabileceği ekran kartını merak ettim hocam. Yani demek istediğim hangisinin 2K'da sorunsuz oynattığı hakkında bilgim olmadığı için soruyorum.

:)

Hepsi sorunsuz oynatır.

Bak şöyle örnek bir tablo yaptım tamamen sallamasyon rakamlar fakat konsepti anla diye paylaşıyorum.

bottleneck - CPU.png

Konsept bu işlemci ekran kartı onu limitlemediği sürece sabit bir FPS iter çünkü işlemci ekran kartını değil, oyunu kaldırır. İşlemcim bu ekran kartını kaldırır mı diye değil, işlemcim bu oyunu kaldırır mı diye endişe edeceksin.

Ekran kartı alırken hangi çözünürlükte hangi ayarlarda oynayacaksın o şekilde performansına bakacaksın, işlemci alırken o oyunda kaç FPS verebiliyor buna bakacaksın, olay tamamen bundan ibaret.

Yeni konular

Geri
Yukarı