R5 7500F sistem oyunlarda ve sekme geçişlerinde donuyor

yenilmezGGq

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Yaklaşık 2 ay önce aldığım bilgisayarda donma sorunu yaşıyorum. Özellikle oyun sırasında Windows tuşu ile diger sekmelere geçerken acaba buradaki sorun donanımsal mı yoksa işletim sitemi ile mi alakalı rica etsem yardımcı olur musunuz? Sistem bilgisi görseldedir.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231123-172507_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20231123-172507_WhatsApp.jpg
    61,1 KB · Görüntüleme: 29
Merhaba. Yaklaşık 2 ay önce aldığım bilgisayarda donma sorunu yaşıyorum. Özellikle oyun sırasında Windows tuşu ile diger sekmelere geçerken acaba buradaki sorun donanımsal mı yoksa işletim sitemi ile mi alakalı rica etsem yardımcı olur musunuz? Sistem bilgisi görseldedir.
donanımsal olduğunu ya da yazılımsal olduğunu şöyle anlayabilirsin. Oyun içinde görev yöneticisi kullanımlarına bak ani yükselmeler var mı? Isı değerlerin nasıl ekran kartı işlemci. AİDA 64 üzerinden görebilirsin sıcaklık değerlerini, tahminimce yazılımsal olaraktır, virüs vb. olabilir.

Donanımsal olduğunu ya da yazılımsal olduğunu şöyle anlayabilirsin. Oyun içinde Görev Yöneticisi kullanımlarına bak ani yükselmeler var mı? Isı değerlerin nasıl ekran kartı işlemci. AIDA 64 üzerinden görebilirsin sıcaklık değerlerini, tahminimce yazılımsal olaraktır, virüs vb. olabilir.

60 derecenin üzerini daha görmedim oyun oynarken.

Ram kullanımıda normal seviyede hala anlamadım sebebini

donanımsal olduğunu ya da yazılımsal olduğunu şöyle anlayabilirsin. Oyun içinde görev yöneticisi kullanımlarına bak ani yükselmeler var mı? Isı değerlerin nasıl ekran kartı işlemci. AİDA 64 üzerinden görebilirsin sıcaklık değerlerini, tahminimce yazılımsal olaraktır, virüs vb. olabilir.
Virüs te olma ihtimalini düşünmuyorum çünkü alır almaz kaspersky güvenlik korumasını yükledim.

Ram kullanımıda normal seviyede hala anlamadım sebebini

Virüs te olma ihtimalini düşünmuyorum çünkü alır almaz kaspersky güvenlik korumasını yükledim.
Dua ederim ki inşallah donanımsal değildir, önemli bilgilerin yok ise bir format atmanı öneririm. Ya da ddu ile ekran kartı sürücünü kaldır tekrar kur.

Yeni konular

Geri
Yukarı