R5 7600 vs R5 7600X

hursh

Femtopat
Daha fazla  
Su iki islemcinin farkı nedir Hepsiburada bilgileri yanlış mi girmis yoksa farklı modeller mi anlayamadım.
Eger farklı modellerse hangisini almam daha mantıklı?

İyi bir soğutucunuz varsa 7600x alın. Boots frekans değerleri x modelinde daha iyi. Aynı ürünün iki farklı modelleri.
Ek olarak X modelinde soğutucu yok. Normal olanda stok soğutucu var.

Yani ben X olan işlemciyi kullanıyorum. Arctic liquid freezer var. Zaten yüksek sıcaklık değerlerinde çalışan bir işlemci. Ancak curve optimizer yaparak sıcaklık değerlerinde fark edilir bir düşüş yapabilirsiniz.
birde link gorunumunde x yazıyor ama tıklayınca x gidiyor eminiziz degil mi x oldugundan

Yani ben X olan işlemciyi kullanıyorum. Arctic liquid freezer var. Zaten yüksek sıcaklık değerlerinde çalışan bir işlemci. Ancak curve optimizer yaparak sıcaklık değerlerinde fark edilir bir düşüş yapabilirsiniz.
simdi baktım x baska bir islemci olarak satılıyor AMD Ryzen 5 7600X 4.7GHz (Turbo 5.3GHz) 6 Core 12 Threads 32MB Cache AM5 İşlemci | Teknobiyotik
yani attigim x degil ama hespi buradada 38mb digerinde 32mb yazıyor aynı modeller ama

32MB cache var.
7600 modelinde temel frekans 3.8GHz iken X modelinde 4.7GHz

Bu arada anakart modeliniz nedir?

Bir onceki konuda almak istedigim parcalar var ama anakartı GIGABYTE B650M DS3H AMD B650 Soket AM5 DDR5 6400MHz (OC) M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da ile degistirmek istiyorum sizce hangi anakart modeli tercih edilmeli?

Yanlış yönlendirme yapmak istemem. Ben de yaklaşık 5 ay önce DDR5 sistem topladım.
Açıkçası tercihlerimi uzun vadeli kullanmaktan yana aldım. Eğer bütçeniz varsa daha iyi bir Anakart modeline yönelebilirsiniz.

VRM faz olayına dikkat edin,
Uzun süre tekrar anakart alamam diyorsanız; pci 5.0 destekli kartlara bakabilirsiniz. Şu an için pci 5 kullanımda değil ama uzun süreli düşündüğünüzde kârlı olabilir.

Marka olarak gigabyte kullanmadım hiç.
Msi ve ya Asus kullandım.

Yanlış yönlendirme yapmak istemem. Ben de yaklaşık 5 ay önce DDR5 sistem topladım.
Açıkçası tercihlerimi uzun vadeli kullanmaktan yana aldım. Eğer bütçeniz varsa daha iyi bir Anakart modeline yönelebilirsiniz.

VRM faz olayına dikkat edin,
Uzun süre tekrar anakart alamam diyorsanız; PCI 5.0 destekli kartlara bakabilirsiniz. Şu an için PCI 5 kullanımda değil ama uzun süreli düşündüğünüzde kârlı olabilir.

Marka olarak Gigabyte kullanmadım hiç.
MSI veya ASUS kullandım.

Ben lise 11'im universiteye kadar beni tutsun istiyorum o yuzden ayni sekil uzun vadede iyi performans istiyorum bunu bir kere alacağım ve parama kıymak istiyorum kusursuz olmasını istiyorum. Siz daha once toplamissiniz hangi anakarta yonelmeliyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı