Çözüldü R5 7600X 4070 Ti nvlddmkm.sys mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xainta

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
32 GB 5600MHz RAM RYZEN 5 7600X RTX 4070 Tİ ASUS TUF GAMİNG A620M-PLUS
RAM
Kıngston Fury Beast Rgb 32GB(2X16GB) 5600MHZ Ddr5 CL40 KF556C40BBAK2-32
SSD veya HDD modeli
Kingston Fury Renegade 7300MB/S - 6000MB/S SFYRS/1
Ekran kartı
PNY GeForce RTX 4070 Ti 12GB XLR8 Gaming
Anakart
ASUS TUF GAMING A620M-PLUS
İşlemci
AMD Ryzen 5 7600X
Nvlddmkm kaynağındaki 0 olay kimliği'nin açıklaması bulunamıyor. Bu olayı başlatan bileşen yerel bilgisayarınızda yüklü değil veya yükleme bozulmuş. Bileşeni yerel bilgisayara yükleyebilir veya yüklüyse onarabilirsiniz.

Olay başka bir bilgisayardan başlatıldıysa, olayla birlikte görüntüleme bilgileri kaydedilmiş olmalıdır.

Olayla birlikte aşağıdaki bilgiler eklendi:

\Device\Video3
Error occurred on gpuıd: 100.

İleti kaynağı var ancak ileti, ileti tablosunda bulunamadı.
2-3 gün öncesine kadar bir problem yoktu ardından bu hatayı almaya başladım.
Sadece oyundan atıyor.Pc mavi ekran vermiyor ve kapanmıyor.
DDU ile driverları kaldırdım, format attım fakat sorun hala devam ediyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2023-11-18 202546.png
    Ek Açıklama 2023-11-18 202546.png
    101,1 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Çözüm
BIOS güncelle. Sonra BIOS'a gir ve restore defaults yap. BIOS'ta DOCP kapat save yap.
Bilgisayarı aç. Windows update komple kapat. DDU ile NVidia sil ve sistemi yeniden başlat. Sonra güncel sürücüyü indir yükle ve sistemi test et.

Hocam mavi ekran vermiyor ki.

İlk olarak BIOS sürümün nedir ? Windows en güncel halde mi ? İkinci olarak Win update arka planda sürücüyü yükleyip çakışma yaptırıyor olabilir. Sürücü bulma programı vs. kullandın mı ?
BIOS Sürümü: American Megatrends Inc. 0402
Windows en güncel halde.
Sürücü bulma programı kullanmadım hocam

BIOS güncelle. Sonra BIOS'a gir ve restore defaults yap. BIOS'ta DOCP kapat save yap.
Bilgisayarı aç. Windows update komple kapat. DDU ile NVidia sil ve sistemi yeniden başlat. Sonra güncel sürücüyü indir yükle ve sistemi test et.

Çözüm
Sağolun hocam deneyeceğim.

Geri
Yukarı