R5 7600X ile 7900 XTX sistemde darboğaz olur mu?

Bak bakalım yeterli mi değil mi?

Bunlara özellikle bak. "Crysis Remastered, Control, Cyberpunk, Far Cry 6, Metro Exodus, RDR2, Saints Row, Hitman."

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Beni alakadar etmez nasıl satıldığı, çoğu oyunda 60 FPS ve altı veriyorsa 4K kartı değildir gözümde.
Tüm oyunlarda 60 üstü. Bir tek controlde 50. Hikayeli oyunlar için 60 FPS gayet yeterli.

Tüm oyunlarda 60 üstü. Bir tek controlde 50. Hikayeli oyunlar için 60 FPS gayet yeterli.
90 FPS ustune alistiktan sonra 60 gayette yetersiz. Ben 35 40'tan 90 120-FPS araligina gecince 90 altinda oyun oynayamaz oldum. Ayrica RT medium ve FSR ile anca 60.

Bu kart güya 8K destekli olarak çıktı ama 4K performansını ben beğenmedim daha 8K hayal. Sanal çözünürlük diye deneyeceğim bakalım nasıl performansı.

Çok fazla bilgi kirliliği var. Darboğaz var diyen de var yok diyen de. Çok teşekkür ederim herkese çok sevindim sistemin darboğaz olmadığına.

Kime göre yeterli kardeş? Adamın belki 1440p 144Hz monitörü var. 1440p de akıcı akıcı oynayacak iken enayimi de gidip 4K da daha düşük FPS ile oynasın?
Burada araya hangi çözünürlükte oynamak istediği giriyor. Önceki yorumunuzda 60 FPS altı veriyor ise benim için 4K kartı değil dediniz ama bir kaç oyun harici ortalaması 60 üstü ve o birkaç oyun da %1'i 48-52 civarlarında. Gölge veya blur efektini ultra'dan yükseğe düşürerek yine çözebileceği bir sorun, FSR'a gerek bile yok. 4K kartı diye satılan 4090'ı alayım bende 2K 240 Hz Cyberpunk'ta Her şey ultra, RT ultra'da sabit 240 FPS vermiyor, yani RTX 4090 çöp bir kart sizin dediğiniz şeye bakarsak. Ve bunlar hikayeli oyunlar, siz söyleyin 2K sabit ultra 144 FPS mi oynamak istersiniz? Yoksa Ultra olan herhangi bir tane ayarı yükseğe düşürerek sabit 4K 60 FPS oynamayı mı?

3060Tİ , 6700XT de 2K kartı diye satılıyor. Ona takılmamak gerek.
Daha 1080P'de bile bütün oyunlarda sabit 60 FPS veremiyorlar ama 2K kartı diye satılıyorlar.

Bu kart güya 8K destekli olarak çıktı ama 4K performansını ben beğenmedim daha 8K hayal. Sanal çözünürlük diye deneyeceğim bakalım nasıl performansı.

Çok fazla bilgi kirliliği var. Darboğaz var diyen de var yok diyen de. Çok teşekkür ederim herkese çok sevindim sistemin darboğaz olmadığına.
Şu an ekran kartı sektörünün en güçlü oyuncu kartı RTX 4090 bile 8K Cyberpunk'ta RT kapalı olmasına rağmen DLSS olmadan yerleri öpüyor. 8K için henüz erken diyebiliriz.

Son düzenleme:
Ve bunlar hikayeli oyunlar, siz söyleyin 2K sabit Ultra 144 FPS mi oynamak istersiniz? Yoksa Ultra olan herhangi bir tane ayarı yükseğe düşürerek sabit 4K 60 FPS oynamayı mı?

2K RTX Ultra 144FPS oynamak isterim. 4K 60 FPS oyunculuk, oyun hikayeli olsa dahi saçmalıktır. 4K ile 2K arasındaki fark devasa değildir ama 60FPS ile 144FPS arasındaki fark devasadır ve yoldan geçen Ahmet amca dahi FPS farkını hisseder.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

2K RTX Ultra 144FPS oynamak isterim. 4K 60 FPS oyunculuk, oyun hikayeli olsa dahi saçmalıktır. 4K ile 2K arasındaki fark devasa değildir ama 60FPS ile 144FPS arasındaki fark devasadır ve yoldan geçen Ahmet amca dahi FPS farkını hisseder.

Sizin tercihiniz hocam. Ben 4K 60 FPS'i seçerdim. Farklı düşünüyoruz demek ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı