R5 7600X RX 7800XT toplama sistem iyi mi?

Bütçe
39770
Onu veren şunu da verir diye diye en son PSU olarak şunu:

Soğutma olarak da şunu aldım:

Bu ikilinin ilk baştaki maliyeti 3300₺ idi, şu an 7300 oldu. Yani başta belirttiğim maliyet 4000 lira artarak sistemin toplam maliyeti 43770₺ oldu.

Yardımlarınız için her birinize tekrar teşekkür ederim.

Hayırlı olsun hocam keşke almadan önce danışsaydın.
Dual 2x16 alsaydin Single RAM'leri 2 ile çarpacağına.
Anakart bu seviyede artık B650 seçilmeli.
İşlemci 7600X yerine 7500F ya da 7600 olabilirdi.
Sistemin en önemli parcaları soğutma ve PSU'yu Rampage emanet etmişsin umarım üzmezler seni.
Kasa ve PSU yerine 4000 TL'ye geliyor ikisi.
3999 TL'ye DeepCool CS560 kasayı alabilirdin içindende 750W PSU ile birlikte geliyor.
Hevesini kirmak istemem ama.
Bu sistemde benim aklima yatan sadece ekran kartı ve SSD.
Onun dışındakiler umarim seni üzmez.

40k etmeyecek sistem olmuş bu bence. Red Devil Sapphire hangisi daha iyi bilmiyorum ama SSD ve ekran kartı dışında yanlış seçimler yapılmış gibi.

40k etmeyecek sistem olmuş bu bence. Red Devil Sapphire hangisi daha iyi bilmiyorum ama SSD ve ekran kartı dışında yanlış seçimler yapılmış gibi.

Her şeyin her zaman daha iyisi vardır. Benim içime sindi. Her bir parçanın en üst seviyesini alsaydım sistem en az 60-70k olurdu.

Her şeyin her zaman daha iyisi vardır. Benim içime sindi. Her bir parçanın en üst seviyesini alsaydım sistem en az 60-70k olurdu.

Hocam dediğiniz gibi her şeyin en iyisini sorunca cevap hep RTX 4090'a çıkıyor. Sisteminiz güzel. Sadece PSU ve kasa kötü olmuş. Onun dışında hayırlı olsun.

Hocam dediğiniz gibi her şeyin en iyisini sorunca cevap hep RTX 4090'a çıkıyor. Sisteminiz güzel. Sadece PSU ve kasa kötü olmuş. Onun dışında hayırlı olsun.

Baştaki rampage psu değil, en son yazdığım mesajdaki psu'yu aldım. Nzxt.

Teşekkür ederim, umarım sistem utandırmaz 😄

Arkadaşlar tekrar merhaba. Parçalarım geldi yavaş yavaş toplamaya başladım, sadece soğutucu kaldı. Şöyle bir durum var, ekran kartında adreslenebilir RGB bağlantısı mevcut, ama bunun kablosunu anakarta takamıyorum çünkü anakartta üç pinli adreslenebilir RGB portu yok. Ayrıca kasada 2 önce 1 arkada olmak üzere üç fan var, ama anakartta 2 tane sys fan portu var. Diğeri CPU fan portu. Oraya soğutucuyla birlikte gelen fan kablosunu takacağım galiba, onu da tam bilmiyorum da neyse, sorum şu, linkteki ürünü aldım. İşi çözer mi bu?

Güncelleme:

Arkadaşlar, sistemle ilgili tüm işlemleri tamamladım. 30 dakikalık stres testi sonuçları şöyle:

Ekran görüntüsü 2023-10-09 230332.png

*Çekirdek yüklemeleri testte %100'dü, ekran görüntüsünü test bitince aldığım için öyle görünüyor.

Ekran görüntüsü 2023-10-09 230157.png

Her şey içime sindi ve aşırı memnun kaldım. Sizin yönlendirmelerinizle soğutucu ve güç kaynağı tercihlerimi değiştirmiştim ve çok yerinde kararlar oldu. Tekrar teşekkür ederim. Herkese iyi forumlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı