R5 7600X sistemin ederi nedir?

Dostum PCI hat genişliğini doldurabilmek için bayağı bir band genişliği lazım. FPS olarak demiyorum bak band genişliği ayrı bir durum. Keşke X99 sistemim dursaydı da gösterseydim canlı şekilde. :D
Hocam, sizi anlıyorum hak da veriyorum PCI 3.0 veriyolundan ne kartlar geçti, neler yapıldı ancak Nvidia sağolsun bu kartı böyle üretmiş böyle çıkarmış, %15 fark da yüksek bellek kullanan ağır oyunlarda 5-10 FPS olarak görüldüğü için dikkate alınmıyor ama acı ve gerçek bir durum bu.

Sizce postu açtıgım sistem o parayı hak ediyor mu?
Hocam 3. kez söylüyorum artık tek kelimeyle asla.

Hocam, sizi anlıyorum hak da veriyorum PCI 3.0 veriyolundan ne kartlar geçti, neler yapıldı ancak NVIDIA sağ olsun bu kartı böyle üretmiş böyle çıkarmış, %15 fark da yüksek bellek kullanan ağır oyunlarda 5-10 FPS olarak görüldüğü için dikkate alınmıyor ama acı ve gerçek bir durum bu.

Hocam 3. kez söylüyorum artık tek kelimeyle asla.

Farklı görüşleride dinlemek gerekiyor ondan sordum sizin görüşünüzü dinledim çıkarttıgınjz sistemin parçalarına da baktım ve haklısınız benim söyledigim sistem giriş seviyesi parçalar kullanmakta kalıyor.

Anakart 4800₺: MSI PRO B650M-P AMD AM5 DDR5 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
İşlemci 5500₺: AMD Ryzen 5 7500F Altı Çekirdek 3.7 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Ekran Kartı 6300₺: Intel Arc A750 21P02J00BA 256 Bit GDDR6 8 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
32 GB 6000 MHz Bellek 4000₺: G.Skill Flare X5 32 GB (2x16) 6000 MHz DDR5 CL36 F5-6000J3636F16GX2-FX5 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
1 TB Samsung 980 Pro 2500₺:Samsung 980 PRO MZ-V8P1T0BW PCI-Express 4.0 1 TB M.2 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Kasa ve PSU 2900₺: Deep Cool CC560 Siyah 650 W ATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Toplam: 26-28.000 TL
Geliştirme olarak işlemciye kutu içerisinden çıkan soğutma yetersiz kalacaktır soğutma alınabilir, SSD arttırılabilir.
35.000 TL'ye çıktığımızda da hayat değişmiyor işlemci olarak 7700'e geçilebilir, ekran kartı konusunda bu bütçeye daha iyi bir şey yakalamak zor zaten neslin önü açık PCI 4.0 RTX 4090'ı dahi besleyebilen bir bant genişliğine sahip gelecekte yeni bir ekran kartı alır takar geçersiniz.

Var gerçekten, YouTube'dan bakabilirsiniz sonuçlara ekran kartı ne kadar VRAM kullanıyorsa bant genişliği yetersiz kalıyor ve fark açılıyor.
Size topladığım sistemin PSU'su daha iyi, SSD'si çok daha iyi, Anakartı çok daha iyi. İşlemcinizin asla kullanmayacağınız grafik birimini ve aşağı yukarı aynı olan soğutucu kaybedip bunları kazanıp üstüne 13 bin TL kazanıyorsunuz ve ürünler sıfır. Asla bu fiyat etmez bu ikinci el sistem.

Geri
Yukarı