Çözüldü R5 Pro 4650G ve GT 730 sistem görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Knadros

Decapat
Daha fazla  
Çözüm
O işlemci ile o anakarttan görüntü alabilmek için BIOS güncellemesi yapmanız gerekiyor olabilir. Ki büyük ihtimal gerekiyordur. Bildiğim kadarıyla bazı anakartlarda işlemci takıp bilgisayarı çalıştırmadan USB belleğe BIOS güncellemesini atıp takarak BIOS Update yapabiliyorsunuz. Anakartta bu özellik yoksa ve eski Ryzen işlemciniz varsa onu takarak BIOS güncellemesini yapıp, daha sonra yeni işlemciyi takabilirsiniz.
O işlemci ile o anakarttan görüntü alabilmek için BIOS güncellemesi yapmanız gerekiyor olabilir. Ki büyük ihtimal gerekiyordur. Bildiğim kadarıyla bazı anakartlarda işlemci takıp bilgisayarı çalıştırmadan USB belleğe BIOS güncellemesini atıp takarak BIOS Update yapabiliyorsunuz. Anakartta bu özellik yoksa ve eski Ryzen işlemciniz varsa onu takarak BIOS güncellemesini yapıp, daha sonra yeni işlemciyi takabilirsiniz.

Çözüm

Fakat görüntü alamıyoruz USB'nin içine BIOS Update atınca gözükecek mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fakat görüntü alamıyoruz USB'nin içine BIOS Update atınca gözükecek mi?

Görüntü alamamanızın sebebi o işlemciyi destekleyen BIOS sürümünün yüklü olmaması. Dediğim gibi bazı anakartlarda işlemci olmadan BIOS güncelleniyor ama sizinkinde var mı bu özellik bilmiyorum. Yoksa desteklenen eski bir işlemciyi takarak bilgisayarı açıp, BIOS güncelleyip yeni işlemciyi takmalısınız.

Görüntü alamamanızın sebebi o işlemciyi destekleyen BIOS sürümünün yüklü olmaması. Dediğim gibi bazı anakartlarda işlemci olmadan BIOS güncelleniyor ama sizinkinde var mı bu özellik bilmiyorum. Yoksa desteklenen eski bir işlemciyi takarak bilgisayarı açıp, BIOS güncelleyip yeni işlemciyi takmalısınız.

Deneyeceğim sonucunu yazarım. Teşekkürler.

Monitör kablosunu ekran kartının üzerindeki portlardan birine takacaksınız eğer anakarta taktıysanız görüntü vermez ama büyük ihtimal sebebi bios güncellemesidir.
Bir de Gt 730 takmanızın sebebi nedir takmasanız daha performanslı olur sistem.
Hocam bir de anakartı linkini attığınız yerden aldıysanız iade edin bence o fiyat çok pahalı o anakart için.

Son düzenleme:
Hocam neden GT 730 kullanıyorsunuz ki işlemcideki dahili grafik birimi daha iyi ama RAM'i çift kanal yaparsanız. Bir arkadaşınıza normal işlemcilerden varsa ondan isteyip BIOS güncellemesi yapın. Normal derken mesela AMD Ryzen 5 1600 gibi yani sonunda G olmayan işlemcilerden bulup BIOS güncellemesi yapın bulma şansınız yoksa yeni aldıysanız anakartı aldığınız satıcıya durumu belirtin kesin yardım edeceklerdir.

Yazan herkese teşekkür ederim. Sorunu başka bir işlemci takıp BIOS'u güncelleyerek çözdüm.
GT 730 takma sebebim geçici biraz para biriktirip daha iyi bir şey alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazan herkese teşekkür ederim. Sorunu başka bir işlemci takıp bios'u güncelleyerek çözdüm.
GT 730 takma sebebim geçici biraz para biriktirip daha iyi bir şey alıcam.
Geçmiş olsun hocam, GT730 konusunda demek istediğimiz hiç takmasanız daha yüksek performans alırsınız. İşlemcinin kendi ekran kartı çok daha güçlü.

Yeni konular

Geri
Yukarı