R7 1700X vs R7 1800X vs R7 2700

tacomert

Hectopat
Öncelikle merhabalar. Toplamda 6.000 TL gibi bir bütçem var. İç mimarlık öğrencisiyim sürekli render işlerim oluyor kullandığım programlar: 3DS Max, AutoCAD, Photoshop gibi programlar. Render işlerinde kullanmak üzere Ryzen 7 işlemcili bir bilgisayar toplamak istiyorum. Ryzen 7 ailesinden aşağıdaki 3 işlemci arasından hangisini seçmeleyim acaba?
  • Ryzen 7 1700x
  • Ryzen 7 1800x
  • Ryzen 7 2700
Bu üç işlemci arasından fiyat/performans anlamında hangisi daha mantıklıdır acaba? Bütçeye monitör dahil değildir sadece kasa fiyatı. Şimdiden çok teşekkürler yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
2700 1800x'e göre oyun ve render performansında biraz daha iyi bunun yanında bir de 2700'den wraith spire soğutucu çıkmasına rağmen 1800x ile aralarında yaklasık 300 tl gibi bir fark var zaten işlemci için yetecek bir fan bile en az 300 tl burda 2700'ün hem daha iyi performanslı hem de daha yeni bir işlemci olmasindan dolayı 2700'ü tercih etmeniz daha yararlı olacaktır fiyatı da sonuçta aynı oluyor. 1700x zaten 1800x'den daha da kötü yine fan ile birlikte 2700 ile aynı fiyata gelir.
Hocam şöyle bi bilgi paylaşayım.

Best Renderin CPU 2018

Özeti için de 2 SS attım.

Hocam şimdi bu dolara kıyaslamı performans yoksa genel anlamda mı? Ben animasyon okuyorum böyle workstation bir kasa toplayayim dedim ama oyunda oynuyorum. Bir sabah 5 de uyandim sitede 1080 TL idi. Ryzen 5 2600X stock son ürün diye satın aldım hepsiburadadan. 2600 performansi daha mı iyi? Ax370 anakartin ustune topladim bi ekran kartim kötü kaldi 1050ti :(

Hocam şimdi bu dolara kıyaslamı performans yoksa genel anlamda mı? Ben animasyon okuyorum böyle workstation bir kasa toplayayim dedim ama oyunda oynuyorum. Bir sabah 5 de uyandim sitede 1080 TL idi. Ryzen 5 2600X stock son ürün diye satın aldım hepsiburadadan. 2600 performansi daha mı iyi? Ax370 anakartin ustune topladim bi ekran kartim kötü kaldi 1050ti :(
Sitede dolar demiş evet ama tabi ki Fiyat/Performans anlamına geliyor. Cebinize en uygun ve en performanslı (Render için) ürünler sıralanmış. 1. Sıraya 2600 konmuş ama mesela Render için Ryzen'den çok çok daha üstün işlemciler de var mesela lakin fiyatı da ona göre el yakan tipten olduğu için sıralamada aşağıda kalmış.

Ha ama deseydi ki Render için en iyi işlemci hangisi tabi ki Ryzen 2600 ilk sırada olamaz.

Mesela oyun için en iyi ekran kartı nedir dersek 2080Ti diyebiliriz ama F/P dersek herkes 1060 6GB veya RX 580 8GB demesi muhtemeldir.

1050Ti güncel ve iyi bir kart. Önümüzdeki 3 4 sene bir arızası nüksetmediği sürece oyunları oynatır diye düşünüyorum. Tabi sağlıklı ve akıcı oyun oynamak oyundan oyuna değişkenlik gösterir. Bazı oyunları 1080p High bazı oyunları da Medium ayarda oynarsın.

Ayrıca 2600x'i çok uygun fiyata bulmuşsun..

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı