R7 240 2 GB OC yapmak

NazDrpvya

Hectopat
Daha fazla  
Ben MSI R7 240 kullanıyorum ve birçok arkadaşım kullanmıştı. Bana overclock yapmayı önerdiler ama içimde bir his bazıları yapma yanar diyor. Bazıları 55 dereceyi geçmesin diyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben MSI R7 240 kullanıyorum ve birçok arkadaşım kullanmıştı. Bana overclock yapmayı önerdiler ama içimde bir his bazıları yapma yanar diyor. Bazıları 55 dereceyi geçmesin diyor. Ne yapmalıyım?
55 dereceyi geçmesin mi?Bunu kim diyorsa onla bu konuları konuşmayı kesmelisin bence.85 dereceyi geçmediği sürece sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum.

R7 240 ekran kartını zamanında ben de kullanıyordum. Özellikle MSI modellerinin fanlarında genel bir sıkıntı var. Bir süre sonra kendiliğinden durup yanıyor fanlar. Ancak farklı bir üreticiden aldıysanız yükte 80 dereceyi geçmediği zaman bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ancak tabii ki 79 derece olsa bile kartı OC ile yüksek ısılarda kullanmak ömrünü kısaltacaktır.

55 dereceyi geçmesin mi?Bunu kim diyorsa onla bu konuları konuşmayı kesmelisin bence.85 dereceyi geçmediği sürece sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum.
Hocam kart 30W çekiyor. Üreticiler ise böyle bir TDP değerine kaliteli soğutucu takmamıştır ve malzeme kalitesinden falan kısılmıştır aklımdaki şeyi nasıl anlatırım bilmiyorum anlamışsındır sen. Yani 85 dereceyi kaldırabileceğini sanmıyorum.

Hocam kart 30W çekiyor. Üreticiler ise böyle bir TDP değerine kaliteli soğutucu takmamıştır ve malzeme kalitesinden falan kısılmıştır aklımdaki şeyi nasıl anlatırım bilmiyorum anlamışsındır sen. Yani 85 dereceyi kaldırabileceğini sanmıyorum.
85 derece olarak belirlediği şey GPU'nun erimeye başlayacağı sıcaklık sanırım. Üstündeki fanı ve soğutucu bloğu hesaba kattığını sanmıyorum.

Hocam o karta OC gereksiz bence. Tek fanlı oluyor zaten genelde ve OC olursa o fan o GPU'yu soğutmaz. Kısaca umutlarını kırmış gibi olmadan işlemcini OC'leyebilirsin belki diyeyim.
85 derece olarak belirlediği şey GPU'nun erimeye başlayacağı sıcaklık sanırım. Üstündeki fanı ve soğutucu bloğu hesaba kattığını sanmıyorum.
107 derece GPU kullandığımı hatırlarım. Merak etmeyin öyle kolay erimez bu parçalar. 😄 Ama tabiki sakıncalı o sıcaklıklar.

Yeni konular

Geri
Yukarı