R7 240 driver kurunca mavi ekrana düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

grsn28

Femtopat
Daha fazla  
Gigabyte B450M S2H V2 anakartım ve Ryzen 3 2200G işlemcim Adata 8 GB RAM'im var ASUS R7 240 ekran kartımı bağlayınca normal bir şekilde açılıyor ancak görmediği için driver kuruyorum kurulumun ortalarında ekran kartı fanı duruyor ve sonra tekrar dönmeye başlıyor mavi ekrana düşüyor ve geri gelmiyor sizde ekran kartı mı bozuk?

Ekran kartını OCCT ile test etmeyi deneyebilirsiniz. 5 dakika 3D testiyle 8 iterasyon olana kadar VRAM testi yapın.

OCCT testi için bilgisayarın ekran kartını görmesi gerekmiyor mu? Aygıt yöneticisinden bakıyorum ekran kartını görmüyor driver yüklemeyi deneyince de ekran driver yüklemesi sırasında mavi oluyor bilgisayarı kapatıp anakarta bağlamam gerekiyor.

OCCT testi için bilgisayarın ekran kartını görmesi gerekmiyor mu? Aygıt yöneticisinden bakıyorum ekran kartını görmüyor driver yüklemeyi deneyince de ekran driver yüklemesi sırasında mavi oluyor bilgisayarı kapatıp anakarta bağlamam gerekiyor.
O halde muhtemelen ekran kartı arızalıdır. Ekran kartınızı farklı bir sistemde deneyebilirsiniz. Ya da farklı bir ekran kartını sisteminizde deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı