R7 240 GÜÇ Tüketimi

Madsonik55

Kilopat
Daha fazla  
R7 240 ekran kartı ne kadar güç tüketiyor? İnternette 30-35, 75, 125 gibi değerler var. Başka bir konuda R7 240'nın eksta güç kablosu istemediği için 75W çektiğini okudum. İnternette ve başka konularda 30 diyor. Başka sitelerde iste 120 122 W gibi değerler yazmışlar. Bu ekran kartı kaç W güç çekiyor şimdi anlamadım :( ?

35-40W arası diye biliyorum ben. Ekstra güç girişi istemeyen, her konuda ekonomik bir karttır kendileri.

120-122 W gibi değerler bütün sistemin yük altında çektiği gücü gösteriyor. 75 ise ekstra güç girişi olmadığı için sadece anakart üzerinden alabileceği max. değer. 30-40 gibi değerler ise ekran kartının yük altında çektiği gücü gösteriyor. Sizin baktığınz değer ise bu değer.

alacağın modelin markası ne

MSI veya Asus alacağım. Tam karar vermedim. Ama r7 240 modelinde MSI'in daha iyi soğutması var sanırım :)

75'den fazla çekemez.

120-122 W gibi değerler bütün sistemin yük altında çektiği gücü gösteriyor. 75 ise ekstra güç girişi olmadığı için sadece anakart üzerinden alabileceği max. değer. 30-40 gibi değerler ise ekran kartının yük altında çektiği gücü gösteriyor. Sizin baktığınz değer ise bu değer.

İkinizede çok teşekkür ederim :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı