R7 240 için işlemci ve anakart önerisi

Ramazan5215

Decapat
Daha fazla  
AMD Radeon R7 240 4 GB 128Bit ekran kartı kullanıyorum. Intel Core Quad Core Q8400 işlemci kullanıyorum Valorant CS oynarken işlemci kullanımı %100 ekran kartı kullanımı %50'lerde. Bunun için işlemcimi değiştirmek istiyorum. ASUS P5G41TMLX anakart kullanıyorum ileriye dönük olsun diye anakartı da değiştirmek istiyorum. 400-600 TL arası işlemci ve anakart öneriniz var mı?
Not: GTA 5, PUBG gibi oyunları da oynamak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart değiştirsen işlemci gerekçek ve RAM gerekecek daha iyi bir bütçe bulup. Değiştir derim.

Hocam aynı ekran kartından bende var GTA 5 PUBG gibi oyunları oynayamazsınız öncelikle. Bence ekran kartı anakart işlemci hepsini satın yeni ürünler alın bütçe yoksa GT 1030 RX 550 gibi ekran kartları nedense R7 240 4 GB aynı fiyatta 2. el işlemci olarak i5 3470 işlemci ASUS H61M-PRO Intel H61 anakart güzel olur.

Ayrıca bunlar için Power Supply RAM uyumlu olmaı gerekiyor.

Ve bir de ben Q8200 kullanıyorum işlemcim %90 ekran kartı %80-%100 arası değişiyor Q8400 darboğaz olmaması lazım.

Ve bir de ben Q8200 kullanıyorum işlemcim %90 ekran kartı %80-%100 arası değişiyor Q8400 darboğaz olmaması lazım.

Zaten sadece Valorant'ta böyle bir sorunla karşılaşıyorum genel olarak Valorant oynuyorum.
Anakart değiştirsen işlemci gerekçek ve RAM gerekecek daha iyi bir bütçe bulup. Değiştir derim.

Elimde şu an 1333MHz 4+2 Kingston RAM var bu RAM'ların uygun bir anakart ben işlemci önerir misiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı