R7 240 overclock nasıl yapılır?

TeK_ServeT

Hectopat
Yer
Kütahya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
6GB RAM DDR3
R7 240 2GB GDDR5 O.C
M5A78L-MX
AMD SEMPRON 145 3.4 GHZ OC.
Meslek
Öğrenci
Ekran kartı
R7 240 GDDR5 2GB
R7 240 ekran kartım var ve MSI Afterburner'da bir konu izleyerek stabil bir ayar yaptım. Daha iyi öneriniz var mı?

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    304,6 KB · Görüntüleme: 38
Hocam, sıcaklık değerlerini kontrol ederek yapın bu işlemi. Ayrıca oyunlara girip test yapın, görüntü bozulmaları meydana gelebilir. Elinizdekinden de olmayın.

Öneriyi ezbere yapamayız. OC performansı modelden modele değişen bir şey, en doğrusu clock değerlerini kademe kademe arttırıp benchmark yapmak ve en doğru ayarı kendi kendine bulmak. Eğer benchmark sonuçlarında görüntüde herhangi bir sorun oluşmuyorsa ve sıcaklık değerleri çok yüksek değilse sıkıntı olmaz. Tabii benchmarkta sıkıntı yaşamayıp oyunlarda sıkıntı yaşayabilirsin, çökme vs. bu durumda değerleri düşürmen gerekebilir.

Öneriyi ezbere yapamayız. OC performansı modelden modele değişen bir şey, en doğrusu clock değerlerini kademe kademe arttırıp benchmark yapmak ve en doğru ayarı kendi kendine bulmak. Eğer benchmark sonuçlarında görüntüde herhangi bir sorun oluşmuyorsa ve sıcaklık değerleri çok yüksek değilse sıkıntı olmaz. Tabii benchmarkta sıkıntı yaşamayıp oyunlarda sıkıntı yaşayabilirsin, çökme vs. bu durumda değerleri düşürmen gerekebilir.

Max sıcaklık kaç olmalı hocam.

Bu konuya bakabilirsiniz, detaylı bir şekilde anlatılıyor.

Bu konudan yararlandım zaten yaparken.

Geri
Yukarı