R7 240 sistem kapanıp açılma sorunu

gwamorp

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şöyle bi sorunum var ; PC 3 saat normalse bir anda bir sey oluyor ve cat kapanıp bir daha başlatıyor kendini gün içinde bazen tekrarlıyor. Bazen 20 saat tıkır tıkır. Önce fan dedim bir güzel temizledim. Power sup fanı dahi. Yine devam etti güc kaynagı yetersizdir diye düşündüm 350w kullanıyordum o zamanlar 650w Everest bi supp aldım. Yine devam etti bu arada işlemciyi de komple fanla beraber değiştirdim yine devam etti. RAM'leri silgiyle temizledim olmadi. Memtest ile 2 RAM'i de ayri ayri 2 slotta test ettim 6 saat sorunsuz dedi ve sorunum hala devam ediyor. FPS oyunları oynarken, film izlerken vs beklenmedik anda pat kapanıyor. Windows olay goruntulemeye gelince power kernel 41 olarak gosteriyor bazen bunların yanı sıra mavi ekran veriyor.

İşlemci sıcaklığı 38-60 arası yer yer gidip geliyor, ekran kartı sıcaklığı daha 55'i gormedi.

Isletim sistemim Win 8.1. Win 7'de kullandim bi degisiklik yok ayni sorunlar vardi.

Donanım ;

• Power supp : Everest 650w
  • İslemci: i5 661
  • Anakart: Msi H55m e23
  • RAM'ler DDR3 RAM 2GB 2x ikisi de uyumlu.
  • Ekran kartı: AMD Radeon R7 240
  • HDD: 500GB western digital.

İslemci supp ve ekran kartı yeni 2-3 aylık. Bir tek HDD ve ana kartım cok eski. Bunu çözen ne dilerse dilesin bıktım vallahi.

HDD taramasi da yaptim en ufak bi sorun cikmadi 1 tane sari uyari cikti. HDTune ile taradigimda, tum HDD icinde de 1 tane badsektor buldu. Sicaklikta 35 derece. Arkadaş kafayı yiyecem sorun neyde? Her şey madem tam takır diyorsun niye kapanıyorsun?

Sürücülerinde hepsi güncel bu arada.

var mı yardımcı olabilecek ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı